Kaimiņu modrība un dūmu detektors, visticamāk, bija tas, kas palīdzēja izglābt cilvēka dzīvību

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 14. februāra plkst. 6.30 līdz 17. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 17 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Piektdien plkst.19.31 Alūksnē saņemts izsaukums uz dzīvojamo māju, kurā dega grīda 2 m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots mediķiem. Kaimiņu modrība un dūmu detektors, visticamāk, bija tas, kas palīdzēja izglābt cilvēka dzīvību, jo kaimiņi, sadzirdot dūmu detektoru, izsauca ugunsdzēsējus glābējus.

Plkst. 19.53 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Lejasciema pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 72 m2 platībā. Plkst. 23.11 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī nebija uzstādīts dūmu detektors un nebija arī ugunsdzēsības aparāta.

Naktī uz sestdienu plkst.3.15 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz piedūmotu četrstāvu dzīvojamo māju Madonā. Vienā no ēkas dzīvokļiem dega gulta 4 m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Pirms VUGD ierašanās paši evakuējās 18 cilvēki, bet vēl tīrs cilvēkus evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Šajā dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors.

Vakar plkst. 15.18 tika saņemts izsaukums uz Krišjāņa Barona ielu Ainažos, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā dega sadzīves mantas 2 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies seši cilvēki. Ierodoties notikuma vietā, par piedūmojumu ziņoja uzstādīties dūmu detektori. Plkst. 16.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Alojas novada Alojas pagastā, kur dega elektrības sadales skapis 0,2 m2 platībā, Lielā Katrīnas ielā Cēsīs, kur konteinerā dega atkritumi 0,5 m2 platībā, kā arī Valmieras ielā Limbažos un Madonas novada Barkavas pagastā, kur māju dūmvados dega sodrēji.

Šorīt ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama divās vietās Vidzemē, kur uz ceļa braucamām daļām bija uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Pārgaujas novada Raiskuma pagastu un Kocēnu novada Kocēnu pagastu.


Kriminālziņas

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju