Naktī ugunsgrēkā Valkas novadā cieta cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 29.jūlija plkst. 6.30 līdz 30.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 13.31 tika saņemts izsaukums uz Valku, kur deg divstāvu dzīvojamā māja un no pirmā stāva mājas logiem nāk melni dūmi. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg koka mājas jumta konstrukcijas 80m2 un kāpņu telpa 32m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanā strādāja 11 ugunsdzēsēji glābēji ar četrām ugunsdzēsības autocisternām no Valkas, Valgas un Strenčiem.  Plkst. 18.40 ugunsgrēks šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. 

Naktī plkst. 1.41 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Valkas novadu, kur dzīvojamā mājā bija jūtami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg viens no ēkas dzīvokļiem 10m2 platībā. Izmantojot kāpnes, ugunsdzēsēji glābēji no ēkas otrā stāva izglāba vienu cilvēku un suni. Pirms VUGD ierašanās no sadūmotās ēkas saviem spēkiem evakuējās trīs cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 3.18 ugunsgrēks tika likvidēts. 

VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju parūpēties par savu drošību un uzstādīt mājoklī vismaz vienu dūmu detektoru, kurš, reaģējot uz ugunsgrēkā radušos sadūmojum, ar ilgu un skaļu signālu brīdinās par izcēlušos nelaimi, tādejādi pievēršot cilvēku uzmanību, ļaujot pašiem izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus! No 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, tāpēc VUGD aicina neatlikt rūpes par savu un līdzcilvēku drošību uz vēlāku laiku un jau šodien uzstādīt mājoklī dūmu detektoru!

Kriminālziņas

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju