Smiltenē automašīnas vadītājs apdraud satiksmes drošību un citus satiksmes dalībniekus

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 22.marta līdz 25.martam, saņemta informācija par 224 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 27 ceļu satiksmes negadījumi, kur trijos no gadījumiem ir pieci cietušie. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies desmit automašīnu vadītāji. Noformēti 329 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 121 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 22. marta līdz 25.martam reģistrēti 18 kūlas dedzināšanas gadījumi. Kūlas dedzināšana ir aizliegta, turklāt tā ir arī bīstama gan īpašumam, gan apkārtējiem, jo šādu degšanu ir grūti kontrolēt un tā var strauji pāraugt nozīmīgā ugunsnelaimē ar bēdīgām sekā. Policijas atgādina, ka par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 EUR. To nosaka Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pants “Ugunsdrošības prasību pārkāpšana”.

22.martā pulksten 13:30 Gulbenes novadā, Tirzas pagastā, kādā mājā, konstatēts, ka sabojājot logu, iekļūts un no tās nozagtas dažādas mantas. Uzsākts kriminālprocess, policija skaidro notikušā apstākļus un materiālos zaudējumus.

22.martā pulksten 08:06 Cēsīs, Gaujas ielā automašīnas “VW” vadītājs nebija pietiekoši uzmanīgs, kā rezultātā uzbrauca priekšā stāvošai automašīnai “BMW”, kas savukārt uztriecās priekšā stāvošajai automašīnai ”VOLVO”. Automašīnas “VOLVO” vadītājs nesagaidot policiju aizbrauca no notikuma vietas, nepaziņojot par notikušo likumā noteiktajā kārtībā. Ceļu satiksmes negadījumā cieta BMW automašīnā esošais pasažieris, kurš tika nogādāts tuvākajā medicīnas iestādē. 

23.martā tika saņemta informācija par zādzību no kāda īpašuma Mazsalacā, kur atspiežot pagrabstāva logu, iekļūts jaunbūvē un nozagti dažādi celtniecības instrumenti. Materiālie zaudējumi vairāk kā 4000 EUR, policijā uzsākts kriminālprocess.

Aizvadītajās dienās pie transportlīdzekļu stūres alkohola reibumā apturēti vienpadsmit automašīnu vadītāji. No tiem četri piedalījušies ceļu satiksmē bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, un minimālā alkohola koncentrācija izelpā bijusi lielāka par 1,5 promilēm. 22.martā Gulbenes novadā, Jaungulbenes pagastā tika apturēts automašīnas vadītājs, kuram tika konstatēts 2.00 promiļu reibums, savukārt 23. martā Alojas novadā Staiceles pagastā autoceļa Matīši – Aloja 32.kilometrā automašīnas “MITSUBISHI” vadītājam konstatēts 3.34 promiļu reibums, bet Smiltenē Atmodas ielā, kāds automašīnas “Škoda” vadītājs, ar savu braukšanas stilu apdraud satiksmes drošību un citus satiksmes dalībniekus, apturot automašīnu, konstatēts, ka automašīnas vadītājs ir 1,5 promiļu reibumā. Valmierā, Brenguļu ielā “Citroen” automašīnas vadītājs ceļu satiksmē piedalījās bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un 1,49 promiļu reibumā.

24.martā Madonas novadā Ļaudonas pagastā “BMW” automašīnas vadītājs ceļu satiksmē piedalījās 2,01 promiļu reibumā, bet Alūksnes novadā, Ziemera pagastā, saņemta informācija, ka kāda persona, vadot sabiedrisko transportu, ar savu braukšanas stilu apdraud satiksmes drošību un citus satiksmes dalībniekus. Policija saņemto informāciju pārbaudot, konstatēja, ka autobusa šoferis ceļu satiksmē piedalās 2,13 promiļu reibumā.

Visiem automašīnu vadītājiem tika noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par braukšanu reibumā.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt prātīgiem un ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Bezatbildīga rīcība var apdraudēt ne tikai savu, bet arī apkārtējo cilvēku drošību!

24. martā pulksten 13:10 Kocēnu novadā, Kocēnu pagastā, autoceļa Valmiera – Dikļi – Augstroze 11.kilometrā automašīnas “Audi” vadītājs nepalaida pa galveno ceļu braucošo automašīnu “Golf”, kā rezultātā notika sadursme. Ceļa satiksmes negadījumā cieta automašīnas “Golf” pasažieris un automašīnas “Audi” vadītājs, un pasažiere. 

Pirmās siltākās pavasara dienas izvilināja ielās un ceļos motobraucējus. Diemžēl tūdaļ tika reģistrēts arī pirmais negadījums, kur iesaistīts motociklists. 24.martā pulksten 13:30 Ērgļu novadā, Ērgļu pagastā autoceļa Pļaviņas – Ērgļi 30.kilometrā, kāds vīrietis, vadot motociklu, kritis, kā rezultātā guvis miesas bojājumus un nogādāts tuvākajā ārstniecības iestādē.

Motociklu vadītājus aicinām parūpēties par savu drošību, izmantojot motociklu vadīšanai speciāli paredzētu ekipējumu – apģērbu un aizsargķiveri. Satiksmes dalībniekiem jāatceras, ka motocikli ir jaudīgāki un spēj palielināt ātrumu daudzkārt ātrāk nekā automašīnas un ceļa distanci veikt īsākā laika posmā, līdz ar to tie ir grūtāk pamanāmi citiem satiksmes dalībniekiem. Tādēļ Valsts policija atgādina, ka ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam jāpārliecinās par motociklistu ātrumu un attālumu.

Brauksim droši un prātīgi!

Kriminālziņas

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju