Smiltenes novadā satiksmes negadījumā cieš automašīnas vadītājs. Smiltenē autovadītājs iebrauc aizsargbarjerā un aizbrauc no notikuma vietas

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 15.februāra līdz 18.februārim, saņemta informācija par 214 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Pieņemts viens Valsts policijas lēmums par nošķiršanu un divi tiesu lēmumi par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Reģistrēti 34 ceļu satiksmes negadījums,  kur piecos no gadījumiem ir sešas cietušas personas. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies pieci automašīnu vadītāji un viens velosipēdists. Noformēti 269 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 90 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Laika posmā no 13.februāra līdz 14.februārim Gulbenes novada Rankas pagastā no ekskavatora nozagti 120 litri dīzeļdegvielas un divi akumulatori. Nodarīts zaudējums aptuveni 540EUR vērtībā. Uzsākts kriminālprocess.

15.februārī saņemta informāciju par kādu sievieti, kura, vēršoties pie ārsta, informējusi, ka 14.februārī cietusi ceļu satiksmes negadījumā. Sieviete vadot “Opel Astra” ceļa posmā Limbaži – Pāle- Korgēne, noslīdēja no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī, gūstot traumu. Valsts policija atgādina, ka notiekot ceļu satiksmes negadījumam, kuros ir fiziski cietušas personas, bojāta kādas trešās personas manta vai transportlīdzekļiem ir radušies bojājumi, kuru dēļ tie nevar vai tiem ir aizliegts piedalīties ceļu satiksmē, par to ir obligāti jāziņo policijai. 

16.februārī laika posmā no 16:00 līdz 18:40 Valmierā kāda pasākuma laikā nozagta fototehnika aptuveni 4100 EUR vērtībā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

16.februārī pulksten 17:55 Smiltenes novadā, autoceļa Rīga-Sigulda-Igaunijas robeža 128.kilometrā, ceļu satiksmes negadījumā cieta kāds “Audi A4” vadītājs, kurš uzbrauca uz ceļa izskrējušam alnim. Vīrietis guva miesas bojājumus, kā rezultāta tika nosūtīts uz medicīnas iestādi. 

16.februārī pulksten 22:10 Smiltenē, Atmodas ielā, “VW Crafter” vadītājs iebrauca aizsargbarjerā, bojājot to un aizbraucot no notikuma vietas, neziņojot par to likuma noteiktajā kārtībā. Pulksten 22:32 minētā automašīna tika atrasta ceļa malā. Konstatēts, ka ceļu satiksmes negadījums iespējams radies automašīnas vadītājam izjūtot veselības problēmas. Šobrīd vadītājs atrodas medicīnas iestādē. Policija vērtēs vadītāja atbildību ar notikušo.

16.februārī pulksten 23:50 Kocēnu pagastā, autoceļa Dūķeri-Ķelpi 3.kilometrā, automašīnas “Opel” vadītājs ar mašīnas sānu aizķēris kādu gājēju. Cietusī nogādāta Vidzemes slimnīcā apsekošanai. Konstatēts, ka pie stūres sēdies nepilngadīgs jaunietis bez tiesībām un 0,53 promiļu alkohola reibumu. Policija skaidro notikušo. 

Laika posma no 10.februāra līdz 16.februārim Kocēnu novada Zilākalna pagastā notikusi zādzība. Kādā īpašumā uzlauztas šķūņa un pirts ēkas durvis, kā rezultātā nozagtas dažādas mantas. Materiālie zaudējumi noteikti 199EUR apmērā. Policija turpina skaidrot notikušā apstākļus. Uzsākts kriminālprocess.

17.februārī pulksten 14:00 Burtnieku novadā kāds mājas īpašnieks konstatējis, ka uzlauzta viņam piederošā māja un šķūnis. Materiālie zaudējumi vērtējami 350EUR apmērā. Uzsākts kriminālprocess.

17.februārī pulksten 17:51 Beverīnas novada Kauguru pagastā, autoceļa Valmiera-Cēsis-Drabeši 5.kilometrā, notika sadursme starp “Toyota Corolla” un “Volvo S60”. Situācija radās “Toyota” vadītājai iebraucot pretējā ceļa braukšanas joslā.  Negadījumā cieta “Volvo” vadītāja un automašīnā esošā pasažiere – abas nogādātas slimnīcā.  Policija skaidro notikušā apstākļus. 

Aizvadītajā nedēļas nogalē reģistrēti vairāki gadījumi, kad automašīnu vadītāji sēdušies pie stūres alkohola reibumā. 15.februārī Cēsīs Lapsu ielā “Nissan Sunny” vadītājs piedalījās ceļu satiksmē būdams 1,14 promiļu reibumā. 16.februārī Vaives pagastā “Ford Focus” vadītājam konstatēta 1,51 promile, Valmierā “VW Golf” vadītājam 3,4 promiļu liels alkohola reibums. Savukārt 17.februārī Lazdonas pagastā, ceļa posma Pļaviņas-Madona-Gulbene 37.kilometrā, apturēts “Peugeot 407” vadītājs, kurš sēdies pie stūres ar 1,47 promiļu lielu reibumu. Visiem šoferiem noformēts administratīvā pārkāpuma protokoli.

Kriminālziņas

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju