Smiltenes ugunsdzēsēji glābēji dodas palīgā dzēst paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku Raunas novadā

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 11.jūnija plkst. 6.30 līdz 12.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem un vēl viens bija maldinājums. 

Visticamāk tieši zibens izlādes rezultātā vakar Vidzemē izcēlās seši ugunsgrēki – Saulkrastu novadā dzīvojamā mājā dega elektrības vadi 0,03m2 platībā, Rūjienas novadā elektrības transformators 0,1m2 platībā, Alūksnes novadā koka dobums 2m2 platībā, Burtnieku novadā elektrības vadi 0,01m2 platībā, Pārgaujas novadā elektrolīnijas balsts 0,5m2 platībā un Raunas novadā saimniecības ēka 450m2 platībā. Izsaukums uz notikumu Raunas novadā tika saņemts plkst. 23.07 un plkst. 3.13 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja 18 ugunsdzēsēji glābēji no Smiltenes, Jaunpiebalgas, Valmieras un Cēsīm, kuriem izdevās no uguns  nosargāt 10metrus attālumā esošos dzīvojamo māju.  

Šonakt Jaunpiebalgas novadā koks bija uzkritis uz dzīvojamā vagoniņa, iespiežot tajā cilvēkus – pirms VUGD ierašanās no šī treilera saviem spēkiem bija izkļuvis viens cilvēks, bet otru, izmantojot hidrauliskos instrumentus un augstspiediena spilvenu, ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja un abus cilvēkus nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. 

Šonakt ugunsdzēsēji glābēji devās uz vairāk nekā 10 notikumiem, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz  Beverīnas novada Kauguru pagastu, Burtnieku novada Valmieras pagastu, Strenču novada Strenčiem, Strenču novada Plāņu pagastu, Andreja Upīša ielu Valmierā, Līgatnes novada Līgatnes pagastu, Strenču novada Sedu, Alūksnes novada Liepnas pagastu un Brīvības ielu Rūjienā. 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Varakļānu novada Varakļānu pagastā, kur divās vietās dega sausā zāle - 30m2 un 10m2 platībā.

Vakar Valmierā no Gaujas upes tika izcelts noslīcis cilvēks, kurš tika nodots Valsts policijas darbiniekiem. 

Palīdzot nelaimē nonākušam dzīvniekam, vakar Cēsīs ugunsdzēsēji glābēji  atbrīvoja ūdens notekcaurulē iesprūdušu putnu. 


Kriminālziņas

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju