Šonakt ugunsgrēkā Priekuļu novadā gāja bojā divi cilvēki. Glābšanas darbos piedalījās arī Smiltenes ugunsdzēsēji glābēji

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 8.novembra plkst. 6.30 līdz 11.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un piecus uz glābšanas darbiem. 

Piektdien plkst. 17.25 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novada Matīšu pagastu, kur dega gaļas žāvēta un virs tās esošās nojumes jumts 15m2 platībā. Plkst. 18.36 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Sestdien plkst. 13.35 VUGD saņēma izsaukumu uz Valkas novada Vijciema pagastu, kur, kā liecināja sākotnējā informācija, upē bija apgāzusies laiva un cilvēks redzams virs ūdens. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka upē bija apgāzusies laiva ar diviem cilvēkiem un tuvējo māju iedzīvotājs bija vienu noslīkušo cilvēku izcēlis pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji pārmeklēja upi un atrada otru noslīkušo cilvēku, kuru nogādāja krastā. 

Svētdienas naktī plkst. 23.52 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Priekuļu novadu, kur kādā dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg dzīvojamā māja pilnā platībā un tai iegruvis jumts. Ugunsgrēkā gāja bojā divi cilvēki. Plkst. 4.54 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts un tā degšanas platība bija 70m2. Ugunsgrēka dzēšanas darbos strādāja Valmieras, Smiltenes un Cēsu ugunsdzēsēji glābēji, kā arī palīdzēja Priekuļu un Mārsnēnu pašvaldību ugunsdzēsības formējumi. 

Šogad kopumā ugunsnelaimēs zaudētas jau 65 cilvēku dzīvības! Lai šī traģiskā statistika nepieaugtu, VUGD aicina iedzīvotājus uzmanīgi apieties ar uguni, piemēram, šobrīd, kad apkures sezona ir tikai nesen sākusies, izmantojiet apkures ierīces atbilstoši to ekspluatācijā noteiktajam, nepārkurināt krāsnis un nenovietot degtspējīgus priekšmetus pie krāsns. Lai savlaicīgi pamanītu izcēlušos ugunsnelaimi, uzstādiet savos mājokļos dūmu detektorus, kas ar spalgu skaņas signālu laikus brīdinās, ka telpā ir izveidojies sadūmojums.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Valmierā un Alūksnē, kur uz ceļa braucamām daļām bija uzkrituši koki. Abos gadījumos koki tika sazāģēti un ceļa braucamās daļas operatīvi atbrīvotas. Tāpat Vidzemē tika saņemti divi izsaukumi uz glābšanas darbiem, kas bija saistīti ar nepareizu apkures ierīču ekspluatāciju. 

Kriminālziņas

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju