Tiesa patur apcietinājumā viltus ziņu portālu uzturētāju Niku Endziņu 1

 Rīgas apgabaltiesa šodien paturēja apcietinājumā nepatiesu ziņu izgatavošanā un publicēšanā apsūdzēto Niku Endziņu.

Pēc tiesas sēdes viņa advokāta Sņežana Makaruka atteicās sniegt jebkāda veida komentārus presei.

Endziņš apcietinājumā bija pavadījis apmēram divas nedēļas.

Jau ziņots, ka jūlijā Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa sāka kriminālprocesu pēc vairāku uzņēmēju un valsts iestāžu pārstāvju iesniegumiem par to, ka interneta vidē tiek izplatītas ar drošības apdraudējumu saistītas ziņas, kas izraisījušas sabiedrisko rezonansi un neizpratni par likumību. Izplatoties šādām ziņām, tika rupji traucēts sabiedriskais miers un vairāku uzņēmumu un valsts iestāžu, kas atbild par rīcību neatliekamos gadījumos, darbība, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Policija izmeklēšanā secināja, ka kopumā internetā atrodamas vismaz septiņas analoģiska satura interneta vietnes, - "tv-play.lv", "neticams.net", "redzams.lv", "redzams.net", "kasjauns.net", "parvisu.net" un "atklats.com". Tās uzturēja vairākas personas, lai ar viltus ziņām dalītos sociālajos tīklos, tādējādi apzināti maldinot sociālo tīklu lietotājus un pievilinot viņus apmeklēt šīs viltus ziņu lapas.

Personas bija apzināti publicējušas nepatiesu informāciju par dažāda veida traģēdijām, ceļu satiksmes negadījumiem, kataklizmām, nelaimes gadījumiem, ieskaitot lielveikala sabrukšanu, lidmašīnas katastrofu, autobusa sadursmi un citas nepatiesas ziņas ar mērķi piesaistīt pēc iespējas lielāku apmeklētāju auditoriju.

Par katru ar maldiem ievilinātu apmeklētāju personas saņēma naudu no interneta reklāmas uzņēmumiem, kuri labprāt ievietoja savu reklāmu šādos resursos. Personu grupas noziedzīgi iegūtie ienākumi bija tieši atkarīgi no ievilināto apmeklētāju skaita, norāda policija.


Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Cietumā viņa vieta. Nepatieso ziņu radīšana ir viens no stūrakmeņiem kremļa idejai par Latviju ka neizdevušos valsti. Sodīt par terorismu un lai sēž.

pirms gada, 2018.09.08 21:50

Kriminālziņas

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju