Valkas pagastā dzēsts plašs ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 28 izsaukumus – 26 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā 20 kūlas ugunsgrēkiem un diviem meža ugunsgrēkiem), vienu uz glābšanas darbiem, kā arī vēl viens bija maldinājums.

Plkst. 14.25 tika saņemts izsaukums uz Valkas novada Valkas pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva klēts 70m2 platībā, meža zemsedze 2,5 hektāru lielā platībā un kūla1,2 hektāru lielā platībā.  Notikuma vietā strādāja deviņi Valkas un Strenču ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas trīs autocisternas, kā arī divi Valsts mežu dienesta darbinieki.  Plkst. 18.22 ugunsgrēks tika nodzēsts.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama un aizliegta! Lai gan daudzi kūlas dedzinātāji domā, ka viņi uguns liesmas spēs kontrolēt, diemžēl ikgadējā skarbā statistika liecina par pretējo – cietušie cilvēki, nodedzinātās ēkas un automašīnas, un izdegušie vairāki desmiti hektāru teritorijas liecina par to, ka uguni un ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt! Tā ir bīstama un nesaudzē neko, ko savā ceļā sastop.

Aizvadītajā diennaktī dzēsti 20 kūlas un divi meža ugunsgrēki.

Rūjienas ielā Valkā pirmdien dega kūla un atkritumi 5,5m2 platībā.

Kriminālziņas

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju