Vijas upe paņem divu jaunu cilvēku dzīvību

Aizvadītajā sestdienā traģiska nelaime notikusi Vijciema pagastā – apgāžoties laivai, Vijas upē noslīka divi jauni cilvēki.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa informē, ka aizvadītajā sestdienā pulksten 13.35 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Vijciema pagastu, kur, kā liecināja sākotnējā informācija, upē apgāzusies laiva un virs ūdens redzams cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka upē bija apgāzusies laiva ar diviem cilvēkiem un tuvējo māju iedzīvotājs vienu noslīkušo bija izcēlis pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji pārmeklēja upi un atrada otru noslīkušo, kuru nogādāja krastā. 

Vijciema un Zvārtavas pagastu pārvalžu vadītājs Valdis Šaicāns “Ziemeļlatvijai” apstiprināja, ka bojā gājuši 30 gadus vecais Gvido un 16 gadus vecais Ralfs. V. Šaicāns stāsta, ka it kā jaunieši ar kajaku vairākas reizes Vijas upē bija šķērsojuši HES dambi, bet viena reize izrādījās liktenīga – peldlīdzeklis apgāzies un abi jaunie cilvēki noslīkuši. Ir izskanējusi versija, ka, apgāžoties laivai, jaunieši ar galvu atsitušies pret betonu, un tas izrādījās liktenīgi, kāpēc viņi nav spējuši izpeldēt. V. Šaicāns pieļauj, ka, iespējams, tā tas varēja arī būt. “Skumji. Tā ir traģēdija,” secina V. Šaicāns.

Jaunākais bojāgājušais Ralfs mācījās Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 9.b klasē. Skolas direktore Lilita Kreicberga atzīst, ka valsts svētku nedēļa skolā iesākusies ar sēru vēsti. Par to, ka par Ralfa bojāeju sēro ne tikai klasesbiedri un audzinātāja, bet visa skolas saime, apliecina skolas vestibilā novietotā puiša fotogrāfija ar aizdegtām piemiņas svecītēm.  

Direktore stāsta, ka vissmagāk par klasesbiedra traģisko nāvi pārdzīvo viņa vienaudži, tāpēc viņiem, ja būs vajadzība, būs pieejama saruna ar psihologu.

“Sešpadsmit gadus veci jaunieši vēl īsti neapzinās, cik tuvu var būt nāve un ka to nevajadzētu izaicināt,” uzskata L. Kreicberga.

Kriminālziņas

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju