Ar 45 gadu jubilejas koncertu Smiltenē viesosies grupa “Credo”

30. oktobrī pulksten 19:00 Smiltenes pilsētas Kultūras centrā skanēs leģendārā latviešu ansambļa “Credo” 45 gadu jubilejas koncerts ar grupas visu laiku labākajām dziesmām. Grupa uzstāsies savā “zelta” sastāvā.

Šogad grupa “Credo”, kuras mūzika iekarojusi tūkstošiem klausītāju siržu, šogad svin 45 pastāvēšanas gadadienu. Paralēli šim lielajam notikumam tiks svinēta arī grupas kādreizējā dalībnieka Armanda Alkšņa 60. jubileja. Jaunības atmiņas, nostalģija, pārsteigumi, īpaši viesi, leģendāras dziesmas, kā “Meitene ar kallu ziediem”, “Disnejlenda”, “Smaida”, “Ziņģe par bailēm” un citas – tas viss un vēl vairāk jau 30. septembrī!

“Kādam “Credo” ir vienkāršs vārds, kādam – pazīstamas latviešu grupas nosaukums, bet ir arī tādi, kam “Credo” ir visa viņu dzīve…” tā teic grupas līderis Guntis Veits. 

Grupas pirmsākumi meklējami 1974. gada beigās, kad skolasbiedri – no “Līviem” aizgājušais basģitārists Valdis Skujiņš, Verners Bokums, Gina Burkēvice, kā arī Aivars Liepiņš un Valērijs Kosmiņins -, uzsāk kopīgus mēģinājumus. Nedaudz vēlāk grupa kļūst par kokapstrādes kombināta “Baltija” vokāli instrumentālo ansambli un zem šī nosaukuma darbojas līdz pat 1979. gadam, kad oficiāli tiek apstiprināts nosaukums “Credo”. Tajā pašā gadā grupa iegūst pirmo vietu Liepājas “Padomju estrādes mūzikas festivālā”, tai pievienojas solists Guntis Veits un sākas sadarbība ar Raimondu Paulu. 1980. gadā grupas popularitāte sasniedz līdz šim nebijušu līmeni. Viņu izpildītā “Ziņģe par bailēm” “Mikrofona” dziesmu aptaujā ierindojas 3. vietā. 1980. gada decembrī “Credo” sastāvu papildina viens no labākajiem Latvijas ģitāristiem Armands Alksnis, kura ietekmē grupas skanējums sāk vairāk svērties rokmūzikas virzienā. 1981. gadā “Credo” atkal gūst panākumus “Mikrofona” aptaujā: Raimonda Paula dziesmas “Meitene ar kallu ziediem” un “Rozīt manu, nātru dārzā” ierindojas trešajā un ceturtajā vietā. Runājot par grupas daiļradi, noteikti jāpiemin arī 1985. gadā tapušais Raimondu Paulu un Gunāru Kroļļa dziesmu cikls “Melnais kliedziens”, kas veltīts Hirosimas un Nagasaki atombombardēšanas piemiņai. Interesanti, ka šo gadu laikā grupā muzicējuši 33 dalībnieki.

“Laiks ir kā skaņuplate, kurā adata skrāpē laika lokus – prieku un skumjas, laimi un likstas, sapņus un atmiņas. Laiku nevar noķert, panākt, pierunāt, piemānīt. Kamēr Laikam ir liecinieki, Notikumus var atrast no attāluma – grāmatā, platēs, kinofilmās... Apturēsim Laiku, klātu esot „viņas augstībai Mūzikai”!” /Andra Alksne/ 

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs: € 12,00 un € 15,00. 

20190906-1458-credo-mazs.jpg

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju