Blomē tiks izrādīta Kuldīgas kustību teātra luga ar morāli

Sestdien, 7. decembrī, pulksten 17 Blomes tautas nama lielajā zālē ar izrādi “Ikviens” viesosies Kuldīgas kustību teātris “Purple line”. Izrāde “Ikviens” ir 15. gadsimta anonīma autora luga ar morāli, kurā notikumi un parādības atspoguļotas simboliski.

Blomes tautas nama vadītāja Gita Skadiņa izrādi noskatīties mudina ne vien iedzīvotājus, bet arī savus kolēģus – režisorus un amatierteātru aktierus. “Kuldīgas kustību teātris ir devies tūrē pa Vidzemi, un šis būs kaut kas novatorisks un netradicionāls. Tā ir jauna virsotne, uz ko mums tiekties. Smiltenē kurzemnieki pēdējo reizi viesojās pirms aptuveni 12 gadiem,” teic G. Skadiņa.

Kā vēsta kustību teātra mājaslapā pieejamā informācija: “Lugas galvenais varonis Ikviens tiek izsaukts Dieva priekšā. Ikviens cenšas izkļūt no šīs situācijas un kaulējas, lai iegūtu vēl mazliet laika pirms stāšanās Dieva priekšā. Nāve uzstāj, ka Ikvienam ir jāuzņemas atbildība par savas dzīves izniekošanu nekavējoties. Ikviens cenšas pārliecināt dažādus lugas varoņus nākt kopā ar viņu un atbalstīt šajā notikumā. Vai tiešām visi viņu ir pametuši un Dieva priekšā viņam būs jāstājas vienam? Vai tad Ikviens ir slikts?”

Lai lugas stāsts tiktu saprotami un estētiski izstāstīts vizuāli, nevis verbāli, visi lugas simboliskie tēli katrs savā veidā atklāj īpašu aktiermeistarības tehniku, kurā darbojas visi aktieri. Izrādē izmantotas tādas aktiermeistarības tehnikas kā darbošanās ar maskām, visa ķermeņa mīms un kustību teātra darbošanās tehnikas. Režisore Ketlina Anna Tompsone izrādi ir veidojusi mūsdienīgu un ārkārtīgi izklaidējošu.

20191204-0951-146028-5dde7ca0c1040.jpg

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju