Ciemos ielūdz Smiltenes novada bibliotēka

Vēl līdz pirmdienai, 29. aprīlim, Smiltenes novada bibliotēkā var apskatīt izstādi “Ceļojums laikā: Bibliotēkas vēstures lappuses šķirstot”, kas ir neliels ieskats daudz apjomīgākā bibliogrāfes Aldas Liukes bibliotēkas vēstures izpētē.

Uzskatot to gan par savu pienākumu, gan goda lietu, A. Liuke ir apkopojusi  bijušo un esošo Smiltenes bibliotekāru atmiņas par darbu bibliotēkā, kolēģiem un lasītājiem.

“Katra tikšanās un saruna bija ļoti īpaša, jo cieņa un mīlestība pret savu bijušo darbavietu – bibliotēku – bija jūtama katrā stāstā. Atklājās daudzi interesanti un agrāk nezināmi fakti, personiskie pārdzīvojumi un izjūtas,” atceras A. Liuke, secinot, ka  atmiņas spēj saglabāt pārdzīvotā laika izjūtu un kā mazi puzles gabaliņi kopumā veido laikmeta ainu.  

Smiltenes bibliotekāru atmiņās ir saglabāts oriģinālais stils, izteiksme un pasniegšanas veids. Tās sakārtotas hronoloģiski, sākot ar Smiltenes pilsētas bibliotēkas pirmo vadītāju Arturu Vildiņu, kurš ar pārtraukumiem šajā amatā strādāja no 1927. gada līdz 1956. gadam.  Jāpiebilst, ka Smiltenes pilsētas bibliotēka ir dibināta 1923. gadā kā izglītības kooperatīva “Kultūras balss”. No 1930. gada 1. maija bibliotēku savā pārziņā pārņēma Smiltenes pilsētas valde.

Izstāde “Ceļojums laikā: Bibliotēkas vēstures lappuses šķirstot” ir tikai viens no Smiltenes novada bibliotēkas piedāvājumiem saviem apmeklētājiem Bibliotēku nedēļā, kas notiek  no 22. līdz 28. aprīlim ar moto “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām”. 

Vēl bibliotēkā Smiltenē var apskatīt Elīnas Kubuliņas-Vilnes fotogrāfiju izstādi “Sudrabs spārnu galos”, Smiltenes mākslas skolas 3. kursa audzēkņu tekstildarbu izstādi “Zemūdens un ziedu valstībā” un Bērnu brīvā laika centra “Ligzdiņa” audzēkņu veidoto Lieldienu kompozīciju izstādi “Pavasara sveicieni”.

“Bibliotēku nedēļas izskaņā 27.aprīlī aicināsim kopā bijušos un tagadējos Smiltenes bibliotēkas darbiniekus uz tikšanos,” piebilst A. Liuke.

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju