Esi dzimis Kārķos? Svini!

Kārķēnieši  sākuši posties pagasta svētkiem, kas notiks 9. un 10. augustā un norisināsies ar moto “Sveiks un vesels!” jeb “Dzimis Kārķos” zīmē. Gaidīti tiks arī ciemiņi no tuvākas un tālākas apkārtnes.

Ēkā, kur mūsdienās atrodas Kārķu pagasta pārvalde, bibliotēka un doktorāts, no 1934. līdz 1968. gadam piedzima un ārstējās kārķēnieši, proti, tur bija slimnīca ar divām nodaļām – dzemdību un terapijas.

“Agrāk bija pavisam citas transporta iespējas. Mans tēvs, kurš arī piedzimis Kārķu slimnīcā, stāstīja, ka  viņa bērnībā Kārķos bijušas trīs mašīnas. Kāda tur varēja būt pacientu transportēšana? ” uz manu repliku par pacientam pietuvinātu veselības aprūpi Latvijas pirmajā brīvvalstī atteic Kārķu pagasta pārvaldnieks Pēteris Pētersons.

Kārķēniete  Sandra Pilskalne jau apkopojusi materiālus, lai līdz pagasta svētkiem bijušās slimnīcas ēkas vestibilā atvērtu izstādi par šo ārstniecības iestādi un medicīnu Kārķos. Izstādes ekspozīciju vēl var papildināt ikviens, kuram mājās ir fotogrāfijas par šo tēmu, tikai tad iepriekš jāsazinās ar S. Pilskalni. Viņa aicina arī atsaukties visus, kuriem pasē rakstīts “Dzimis Kārķos” vai kuriem ir kāds stāsts par medicīnu Kārķos (tālrunis 26391447).

Viens no pagasta svētku pasākumiem tā arī sauksies “Dzimis Kārķos”,–  tās būs muzikālas brokastis kopā ar mūziķi Gunu Jegorovu, veltītas tiem, kuri pasaulē nākuši Kārķu slimnīcā, un  medicīnai Kārķos 100 gadu garumā. 10. augustā pulksten 10 jāierodas pie pagasta pārvaldes ēkas, līdzi ņemot sedziņu, uz kuras atsēsties, un sauju ogu vai nelielu ievārījumu burciņu kā piedevu kopējai brokastu putrai. 
Kārķu pagasta svētku ieskaņa sāksies jau piektdien, 9. augustā. Pulksten 9  pie Dabas koncertzāles tiks atvērta radošā darbnīca “Ziedu pūriņa un šūpulīša darināšana”, to vadīs floriste Rasma Lauberte. Līdzi jāņem ziedi un vairs nevajadzīgi  bērnu gumijas zābaki vai šņorzābaciņi.

Tajā pašā dienā pulksten 20 uz pirmizrādi – joku lugu “Gadsimta lapsu medības” tautas namā ielūdz Kārķu amatierteātris “Strops” (režisore Dace Pieče).

Nākamajā dienā, 10. augustā,  no pulksten 8 Kārķu tautas namu pārņems tradicionālais zolītes čempionāts. Pulksten 12 pie Dabas koncertzāles sāksies sporta svētki jeb  komandu sacensības “Lustiņdruvas piedzīvojums” (komandā jābūt trijiem vīriešiem un divām sievietēm). 

Mazajā Dabas bodītē jeb tirdziņā varēs pirkt un pārdot no pulksten 12 līdz 14. No pulksten 12 maltīti un kārumus piedāvās bufete – ēdienu treileris “Kotlešu lietus”.

Pulksten 19 sāksies labāko sportistu apbalvošana un svētku koncerts, bet pulksten 22 – zaļumballe, kurā spēlēs grupa “Tālbraucēji” ( ieeja brīva).

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju