Janvārī Cēsīs gaidāms grupas Penguin Cafe jaunā albuma prezentācijas koncerts

2020. gada, 11. janvārī sava jaunā albuma “Handfuls of Night” pasaules koncerttūres ietvaros Koncertzālē “Cēsis” atgriežas leģendārā grupa Penguin Café. Apvienībai raksturīgajā laikmetīgā minimālisma, klasiskās un kamermūzikas skaņu estētikā albuma skaņdarbi aktualizē vides jautājumus un pievērš uzmanību  apdraudētajām Antarktikas jūrām.

Šodien, 4. oktobrī, ierakstu zīmols Erased Tapes laiž klajā Handfuls of Night, ilgi gaidīto nākamo albumu pēc grupas Penguin Café daudz cildinātā 2017. gadā tapušā The Imperfect Sea. To iedvesmojusi Antarktika, Artura Džefsa ceļojums pa polārpētnieka Roberta Skota pēdām un pingvīni, kas mājo šajā pasaules malā.

“Tā ir nojausma par vietu, kas iemieso radošo garu ‒ vietu, kur bezgalīga telpa un tukšums, kas, tiesa gan, sakņojas skaistuma un pārlaicīguma izjūtā, kļūst par ideālu kontekstu, kurā radīt kaut ko jaunu,” Arturs Džefss.

Pēc albuma iznākšanas, gaidāmi koncerti Lielbritānijā, kuriem 2020. gadā seko Eiropas turneja, kuru kā pirmais atklāj koncerts Cēsīs.

Izmantojot vijoles, altu, čellu, kontrabasu, sitamos instrumentus, pianīnu un flīģeli, sintezatoru, harmoniju un citus mūzikas instrumentus, jaunajā albumā Artūrs Džefss ar saviem līdzgaitniekiem radījuši virkni spilgtu panorāmisku skaņu ainavu, kam vienlīdz raksturīgs intelektuāls smeldzīgums un emociju dziļums.

Albuma Handfuls of Night nokrāsas, tekstūras un melodijas uzbur klausītāja prātā pārpasaulīgus plašumus, kuri dažādos brīžos var šķist draudīgu priekšnojautu piestrāvoti, bijību raisoši vai mierpilni. Visu caurvij gandrīz nemanāmi mainīgi ritmiski atkārtojumi, kaut kas vidējs starp minimālismu, krautroku un zīmola biedra Ļubomira Meļņika klavieru kaskādēm. Džefsa radītā kinētiskā gredzenveida kustība kļūst par albuma virzošo spēku šai muzikālajā ceļojumā, kas kā spogulī atbalso savu iedvesmas avotu ‒ reālo fizisko ceļojumu pa ledājiem.

Apvienību Penguin Café Arturs Džefss radīja 2009. gadā, sasaucot kopā pulciņu talantīgu, bet ļoti atšķirīgu mūziķu, tajā skaitā ‒ grupu Suede un Gorillaz dalībniekus, lai, desmit gadus pēc sava tēva Saimona Džefsa pāragrās nāves 1997. gadā, atkal skanētu visā pasaulē pazīstamā Penguin Café Orchestra mūzika.

Biļetes pārdošanā no 3. oktobra, Koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv. Pirmās 50 biļetes uz koncertu par īpašu cenu – 15 eiro! 

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju