Latvieši un igauņi līgos Valkas brīvdabas estrādē 1

Svinot vasaras saulgriežus, gada īsākajā naktī latvieši dzied un dejo. Svētdien visā Latvijā skanēs dziesmas un degs Jāņu ugunskuri. Dažādi pasākumi notiks arī Valkas novadā, bet svētku kulminācija būs Jāņu balle Valkas brīvdabas estrādē.

Kā katru gadu, arī šogad pacentušies ir Ērģemes pagasta pašdarbnieki. Svētdien, 23. jūnijā, pulksten 19 laukumā pie Turnas tautas nama pagasta pašdarbnieki – dejotāji, dziedātāji un dramatiskā kolektīva dalībnieki – izrādīs teatralizēta uzveduma “Jezga ar precēšanos” 1. daļu. Turnas tautas nama vadītāja Līga Krama stāsta, ka luga veidota pēc dažādu autoru darbiem. Tā stāsta par to, ka cilvēki grib precēties visos vecumos. 

Savukārt Valkas brīvdabas estrādē jau otro gadu notiks kopīga līgošana ar igauņiem. Jāņu balli pulksten 20 ieskandinās kapela “Valka vālē”. Tās sastāvā muzicēs novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, pašvaldības deputāte Unda Ozoliņa, leģendārās kapelas “Bumerangs” dalībnieks Aivars Trēziņš, pilsētas kultūras nama direktors Māris Žigats, Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas vadītājs Rolands Rastaks, bet pie bungām pirmo reizi kapelas sastāvā sēdīsies Normunds Bricis. V. A.  Krau­klis sola, ka būs gana interesanti, jo viņš un A. Trēziņš būs galvenie solisti. 

Pēc tam pulksten 21 būs puišu grupas “Baritoni” koncerts. Jauniešu – Mārtiņa Stroda, Ingara Puntuļa, Normunda Litovnieka un Artūra Puncuļa – dzimtā puse ir Latgale. “Baritoni” popularitāti ieguva, piedaloties televīzijas šovā “X Faktors”. Jāņu balle sāksies pulksten 22. Tajā spēlēs grupa “Baltie lāči”, Elizabete Zagorska & MSO band un grupas no Igaunijas – “S.E.K.S” un “Topelmäng”. Grupa “Baltie lāči” Valkā ieradīsies kuplākā sastāvā, lai nodrošinātu jestrāku līgošanu. 

Pasākuma laikā darbosies bufete. Uzkodas un spirdzinošu alu nodrošinās Valkas sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums SIA “Pedelīte”. Pasākuma rīkotāji aicina brīvdabas estrādes teritorijā neienest stikla taru, jo pie ieejas būs pārbaudes. V. A. Krauklis skaidro, ka tas saistīts ar cilvēku drošību, jo nereti ir gadījumi, ka kāds pārāk “sasvinējies” Jāņu bērns sasit pudeles un no tā var ciest apkārtējie. Būs arī lielais Jāņu ugunskurs.

Jārēķinās, ka uz pasākumu jāiegādājas ieejas biļete. Skolēniem un pensionāriem, uzrādot apliecības, un bērniem – ieeja bez maksas. Biļetes šīm iedzīvotāju grupām nebūs jāiegādājas, pateicoties pasākuma sponsoriem. V. A. Krauklis uzsver, ka Jāņu balle netiek finansēta no pašvaldības budžeta jeb nodokļu maksātāju naudas. Finansējumu nodrošina vairāki sponsori. Lai gan Valkas apkārtnē notiek vairāki Līgo nakts pasākumi, rīkotāji cer, ka Valkā ieradīsies gana daudz līgotāju. Cerība ir arī uz igauņiem, jo par pērn notikušo kopīgo līgošanu no igauņiem esot saņemtas tikai pozitīvas atsauksmes. 

Gada īsāko nakti svinēs arī Vijciema un Kārķu pagastos. Līgošana Vijmalā sāksies pulksten 22 ar Jāņu vainagu vīšanu, dziesmām, dejām un rotaļām. No pulksten 23 – Jāņu nakts zaļumballe kopā ar dīdžeju Rihardu. Līdzi jāņem groziņi, pledi un labs noskaņojums.
Arī Kārķu pagastā līgošana sāksies pulksten 22. Dabas koncertzālē būs Līgo vakara zaļumballe kopā ar grupu “Savējie”. Ieeja pasākumā – ar Jāņu vainagiem un Līgo zāļu pušķiem.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Gada īsākā naktī kā vienmēr došos ceļojumā pa Igauniju. Ir interesanti vērot milzīgus ugunskurus katrā sētā, šķiet ka rudenī lapas tur nededzina, netaisa smirdoņu, bet krāj lai sadedzināt vienā naktī, tautai kopā, bez pretenzijām uz dūmu smaku.

pirms 5 mēnešiem, 2019.06.19 14:59

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju