Šajā nedēļā Vijciemā svinēs pagasta svētkus

Šīs nedēļas nogale Valkas novadā solās būt īpaši krāšņa, jo svētkus svinēs ne tikai Kārķu pagasts, bet arī Vijciema pagasts. Jau iepriekš rakstījām, ka kārķēnieši sākuši posties svētkiem un kādi pasākumi Kārķu pagasta svētkos 9. un 10. augustā plānoti. Bet kā šajos datumos plānots svētkus svinēt Vijciemā?

Svētkus piektdien, 9. augustā, pulksten 19 Vijciema tautas namā atklās Vijciema amatierteātris “Čiekurs” ar komisku izrādi “Sveiki brīvā Latvijā”. Izrāde ir par laiku neilgi pēc Padomju savienības sabrukuma un Baltijas valstu neatkarības atgūšanas, kad veikali tukši, bet cenas ceļas, no katra stūra glūn mahinatori, korupcija un zādzības ir ierasta lieta.  

Pagasta svētku otrajā dienā, 10. augustā, pulksten 13 Vijciema kapos tiks novadīts kapusvētku dievkalpojums un no pulksten 15 Vijmalā īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem, kur būs iespējams vizināties zirga pajūgā vai iejusties jātnieka lomā, sēžoties zirga mugurā. Varēs rotāties ar “glitera” tetovējumiem vai apgleznot seju un darboties Puķu Karalienes radošajās darbnīcās.  

Savukārt vakarā pulksten 19 svētki turpināsies Vijciema tautas namā ar dueta “Viņš un Viņa” koncertu – duetā apvienojušies multiinstrumentālisti Freds Ormēns (Francija) un Ilze Lejiņa-Ormēna (Latvija), un Vijciema pagasta svētkos viņi uzstāsies ar jaunu koncertprogrammu “Aperitīva koncerts”. Iepriekš duets Vijciema tautas namā koncertēja pagājušā gada decembrī un pēc apmeklētāju vēlēšanās tika aicināts atkārtoti. Biļetes iepriekšpārdošanā Vijciema tautas namā vai rezervējot tās pa tālruni 29386820 pie Vitas Bērziņas. Svētkus noslēgs balle ar grupu “Tauriņdeja” pulksten 22. Koncerta un balles laikā darbosies bufete.

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju