Šo sestdien palsmanieši aicina uz satikšanos dejā

Smiltenes novada desmitgadi šonedēļ turpinās svinēt ar satikšanos dejā. Ikvienu, kurš vēlas izkustēties vai piedalīties deju meistarklasēs, 3. augustā aicina doties uz Palsmani, kur svētkus svinēs ar moto “Vieta, kur dejot”.

“Smiltenes novadā vienmēr ir valdījis dejotprieks. To apliecina lielais tautisko deju kolektīvu skaits ar senām tradīcijām. Novadā aktīvi darbojas vairāk kā desmit tautisko deju kolektīvi, vairākas mūsdienu deju grupas, senioru Eiropas deju kolektīvi, kā arī līnijdeju kolektīvi. Smiltenes novads var lepoties ar radošiem un talantīgiem dejotājiem, kuri uztur deju tradīciju nodošanu no paaudzes paaudzē, godā latviešu tautas deju, dziesmu un tautas tērpu kultūru. Palsmane par vietu, kur dejot, nav izvēlēta nejauši. Palsmane var lepoties ar tautas deju kolektīvu “Cīrulis”, kurš savu darbību uzsācis pirms vairāk kā divdesmit gadiem,” stāsta Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze.

Palsmanieši dejo savam un skatītāju priekam novadā, lielajos deju svētkos Rīgā un iepazīstina ar Smiltenes novadu latviešu deju skatītājus citās valstīs. “Cīrulis” pabijis kopā ar tautiešiem no visas pasaules XV Latviešu dziesmu un deju svētkos Toronto, Kanādā. Pagastā darbojas arī līnijdeju kolektīvs “Let’s dance” un senioru deju kopa. Vairākus gadus Palsmanē notiek deju nometne “Danči zaļā pļavā” ar mērķi satikties radošā gaisotnē, apgūt un iepazīt dažādu deju pasniedzēju meistarklases un veidot kopēju noslēguma koncertu, lai iepriecinātu mūsu skatītājus.

“Aicinām ikvienu novadnieku un viesi satikties vietās, kur dzimst latviskums, skan dziesma, rīb deja un mīt miers, kur zaļot, prātot, mīlēt un satikties. Šī atkal ir iespēja apceļot Smiltenes novadu, iepazīt, kas pagastā paveikts, kā arī tikties ar aktīvajiem un darbīgajiem novada iedzīvotājiem, kuri ir novada galvenā vērtība,” teic M. Mūze.


Svētku programma palsmanē
3. augustā

Pulksten 11 svētkus Palsmanē sāks ar  rīta cēlienu un ķermeņa atmodināšanu sportiskās aktivitātēs – diska golfa sacensības ģimenēm diska golfa laukumā pie Palsmanes internātpamatskolas. Diska golfu var spēlēt jebkurā vecumā, un tas ir lielisks veids aktīvai ģimeņu atpūtai svaigā gaisā. Komandas minimālais sastāvs – trīs dalībnieki (sieviete, vīrietis un bērni līdz 16 gadu vecumam, vecākus bērnus par 16 projām neraidīs). Reģistrēšanās sacensībām jau no pulksten 10.30

No pulksten 14 līdz 18 Palsmanes baznīcā būs apskatāma zīmējumu izstāde “Jāzepa Vītola mūzika krāsu pasaulē”.
Pulksten 17 svētku vakaru iesāks ar Palsmanes un Palsmanes muižas pils iepazīšanu, kas celta 1880. gadā klasicisma stilā. Interesentus aicina satikties pie Palsmanes kultūras nama. Pulksten 16.30 tiks nodrošināts transports no Smiltenes pilsētas, iepriekš piesakoties pa tālruni 29161914. 

Pulksten 18 turpināsies svētki ar satikšanos dejā – pie Palsmanes kultūras nama ikviens aicināts vērot Smiltenes novada līnijdeju grupu priekšnesumus, kā arī piedalīties deju meistarklasēs. Pulksten 19 Palsmanes kultūras namā viesosies sporta deju dejotāji no Jūrmalas, būs iespēja vērot dejas burvību, mūziku un grāciju. 

Pulksten 20 visi kopā ir aicināti izlocīt kājas latvju danču rakstos “Lec tiem citiem līdzi”, kurus vadīs folkloras kopas “Rudzupuķes” vadītāja Līga Krūmiņa-Krīgere. Svētkus noslēgs ar zaļumballi Palsmanes brīvdabas skatuvē ar grupu “Propellers”.

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju