Šodien Strenču pilsētas bibliotēkā pārlapos Sibīrijas dziesmukladi

Šo ceturtdien, 12. septembrī, pulksten 17  Strenču pilsētas bibliotēkā sāksies muzikāla Sibīrijas dziesmuklades vēstures pārlapošana “Es vēlos mājās pārnākt” kopā ar virtuālās dziesmuklades veidotājiem un “Valmiermuižas muzikantiem” Mārtiņa Roziņa vadībā. 

Ieeja pasākumā – bez maksas.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja par to, ka Strenču novada pašvaldības mantojumā nonāca izsūtījumā Sibīrijā tapusi dziesmu klade, kurā dziemas pierakstītas Intā, Komi apgabalā, 1955. un 1956. gadā. Kladē pavisam apkopoti 178 dziesmu teksti latviešu valodā un atsevišķas dainas lietuviski. 

“Pagājušajā gadā ar “Vidzemes kultūras programmas 2018” atbalstu tapa unikālas Sibīrijā pierakstītas dziesmu klades manuskripts. Manuskriptā ietverts īss klades autora likteņstāsts, autentiski dziesmu tekstu pieraksti un aizmirsto dziesmu melodijas. Dziesmu kladei tapa arī digitāla versija – virtuāla dziesmu klade (issuu.com/sibirijas_dziesmuklade),”  informē Sibīrijas dziesmu klades projektu iniciatore un vadītāja Iveta Ence.

Ar “Vidzemes kultūras programmas 2019” atbalstu finansējumu ieguvusi koncertprogrammas izveide, kurā iekļautas Sibīrijas dziesmukladē pierakstītās dziesmas.

Pasākumā Strenču pilsētas bibliotēkā  apmeklētāji tiks iepazīstināti ar manuskriptu un virtuālo dziesmu kladi. Manuskripta tapšanā iesaistītie dalīsies pieredzē par tā izveidi. Vēstures skolotāja Sarmīte Krūze pastāstīs par pieredzēto vēstures liecību apkopošanā, dziesmu klades autoru Alfrēdu Ausmani un viņa likteņgaitām. Būs dzirdami dziesmu teicējas Ainas Šomases dziedājumu fragmenti. 
Pasākuma laikā tiks atskaņota projekta ietvaros sagatavotā koncertprogramma “Valmiermuižas muzikantu” izpildījumā.

20190911-1159-es-velos-majas-parnakt.jpg

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju