Šodien turpinām svinēt Smiltenes novada 10 gadu jubileju Blomē 8

27.jūlijā turpinām svinēt Smiltenes novada 10 gadu jubileju Blomē, kur nedaudz mierīgākā un maģiskā atmosfērā, ļaujoties sapņiem un cerībām, pie Riņģu saiešanas nama  - izskanēs klusās mūzikas koncerts “Vieta, kur mājo miers!”'

Riņģu saiešanas nams celts 19.gs. otrajā pusē kā hernhūtiešu draudzes garīgo norišu telpa, un tieši šeit 27.jūlijā plkst.20.00 esiet aicināti uz īpašu noskaņas koncertu, kurā caur mūzikas skaņām tiks savienoti trīs mūzikas notikumi.

Pirmais: beļģu akordeonista Hartwin Dhoore un viņa dzīvesbiedres, igauņu mūziķes Leana Vapper trausli melanholiskais duets. Hārtvina rokās mazais diatoniskais akordeons atver vārtus uz brīnumainu senu noskaņu pasauli, spēlēts gan solo, gan sadarbībā ar rata liru, ģitāru, vijoli un citiem ķeltu tautas mūzikai raksturīgiem instrumentiem. Leana, savukārt, ir dziedātāja un dūdiniece, kuras dziesmās atspoguļojas Sāremā salas mežu čuksti, purvu nopūtas un jūras šalkas. Koncerts “Vieta, kur mājo miers!” ir vienīgā iespēja dzirdēt Leanu un Hārtvinu klātienē Latvijā.


Otrais notikums - pasaules mūzikas trio OROBORO, kas radies pagājušā gadsimta pašās beigās kā triju neatkarīgu personību - oriģinālu un tradicionālu mūzikas instrumentu darinātāja un spēlētāja Aleksandra Maijera, ģitārista, valdorfskolas alternatīvā orķestra ilggadējā vadītāja, mūzikas autora un aranžētāja Andreja Grimma un hiphopa slavenības Jacques of Sta savienība. Oroboro ir gana neparastas instrumentālas mūzikas kults, kurā satiekas plaša paštaisītu akustisku skaņu rīku palete (kokosrieksta svilpavnieks, stabules, veidotas no santehnikas caurulēm, plūmes kauliņa dūcējs utt.) ar klasisko un elektrisko ģitārām, kā arī elektroniskām iekārtām. Savos darbos mēdz izmantot arī pasaku fragmentus un sadzīves skaņas.


Kā trešais, abus iepriekšējos kopā savedīs, dziesminieks Haralds Sīmanis - robustais un reizē romantiskais balss un ģitāras vēstījuma meistars.

Vakara vadītājs Klāvs Kalnačs.

Esiet mīļi gaidīt Blomē, vietā, kur šoreiz aizbēgt ikdienas steigas, kur būs atļauts sapņot, ļauties cerībām!

Smiltenes novads- vieta, kur mājo miers!

Smiltenes novads- vieta, kur augt!


Informācija par pasākuma norises vietu:

Adrese: Rinģu saiešanas nams, Blomes pagasts, Smiltenes novads

GPS koordinātas: GPS 57.433418, 25.755667

Smiltenes novadam 10

2019.gada 1.jūlijā apritēja 10 gadi kopš Smiltenes novada izveidošanas, apvienojot Smiltenes pilsētu un 8 apkārtējos pagastus - Smiltenes, Blomes, Brantu, Launkalnes, Variņu, Palsmanes, Grundzāles un Bilskas pagastus. Esam lepni par paveikto un sasniegto šajos 10 gados un sakām paldies ikvienam par ieguldījumu novada attīstībā un tā vārda popularizēšanā Latvijā un pasaulē.

Šo gadu laikā katru gadu tikāmies kādā no novada pagastiem, lai svinētu Smiltenes novada svētkus un iepazītu viens otru, palepotos ar to, ko katrs savam novadam varam dot. Atzīmējot 10 gadus kopš Smiltenes novada izveidošanas, aicinām visiem atkal kopā satikties, šoreiz ne tikai lepojoties ar katra veikumu, bet izceļot mūsu kopīgās vērtības. Smiltenes novada 10 gadu jubileju svinam no 21.jūnija līdz 10.augustam īpašos svētku pasākumos gan pilsētā, gan pagastos! Aicinām ikvienu novadnieku un viesi satikties vietās, kur dzimst latviskums, skan dziesma, rīb deja un mīt miers, kur varam zaļot, prātot, mīlēt un kopā satikties. Tā būs atkal iespēja ikvienam novadniekam un viesim apceļot Smiltenes novadu, iepazīt, kas pagastā paveikts, kā arī tikties ar aktīvākajiem un darbīgajiem novada iedzīvotājiem, kuri ir novada galvenā vērtība.

Informāciju par māksliniekiem iesūtīja: Andrejs Grimms

20190722-1005-sn10-blome.jpg

Komentāri 8

liib

Kas tas bija sestdien, kad Smiltenes pilsētā svinējām Smiltenes novadam 10 ??? Tie bija pilsētas svētki? Es nezinu kā to nodēvēt, bet tie nebija Smiltenes pilsētas svētki. Izskanēja tāda reklāma sociālos tīklos, pat Apvedceļa Jānis Krūmiņš iesaistījās..... un likās, tad nu būs .....Svētki apzināti tiek rīkoti nedēļas nogalē , kad Smiltenē notiek kapu svētki. Tas nozīmē, ka pilsētā ierodas kādreizējie smiltenieši, vietējo iedzīvotāju radi, viņu draugi utt. Un ko viņi redzēja un piedzīvoja, kad ieradās ? Piedodiet, man bija kauns!!! Kauns manu radu , viņu draugu priekšā. Kas tās bija par lustēšanām ģimenēm? Tās smieklīgās atrakcijas bērniem, kuras būtu pieņemamas kādā privātā bērna dzimšanas dienas ballītē? Tās trīs teltis, no kurām divās bija balsošana par zīmolu un ZAAO??? Vienīgā atzīstamā aktivitāte bija brauciens ar kuģīti un vēl futbolistu fanu aktivitāte un fantastiskais mūsu puišu sniegums un uzvara spēlē. Bet tas jau nebija kultūras darboņu nopelns. Vieta, kur mīlēt – skaists sauklis. Bet ir ne tikai jāizsauc skaisti vārdi, bet tie arī jāpiepilda ar saturu! Es mīlu savu pilsētu un novadu, lepojos ar to, kas tajā paveikts! Bet šis pasākums bija zem katras kritikas! Ļoti zems līmenis pilsētai un novadam, kurš daudzviet Latvijā pieminēts kā piemērs attīstībā , dažādos reitingos utt.

pirms 5 mēnešiem, 2019.07.22 12:37

Ērls

Pilnībā piekrītu, svētki vienkārši nebija. Jautājums Smiltenes domei, cik šis balagāns izmaksāja?
P.S. ja būtu viduslaiki, dominiekus pie kauna staba piekalt vajadzētu, tas jokam

pirms 5 mēnešiem, 2019.07.22 12:51

Someone 1

Droši vien visi pamanīja svētku švako programmu šogad. Atklāti sakot, ja nebūtu iekritusi Smiltenes komandas spēle futbolā šajā dienā, vispār nebūtu bijis svētku noskaņojuma. Paldies, smiltenes futbola komandai ka izglābāt pilsētas svētkus no pilnīgas vilšanās. Nu un par Raimonda Paula koncertu neko nezinu, ja tā bija, nu tad jāsaka - nožēlojami no viņu puses...

pirms 5 mēnešiem, 2019.07.27 12:20

Ērls

Pats labākais, ka paši sev noorganizēja Raimonda Paula koncertu.

pirms 5 mēnešiem, 2019.07.22 13:16

liib

Ar savu komentāru nevēlējos teikt, ka svētkiem bija jābūt ļoti grandioziem un dārgiem. Taču svētki ir arī mūsu pilsētas un novada reklāma, publicitāte. Ar tiem mēs parādam un demonstrējam sevi. Nu neesam mēs maziņš miestiņš kaut kur valsts nomalē, kurš kuļas pliks pa nātrēm! Ar nožēlu jāatzīst, ka kultūras pasākumu organizēšana stipri klibo. Esmu apmeklējis visus pilsētas svētkus un ar katru gadu tie paliek vājāki. Sporta jomā mēs izskanam ar vērienīgiem pasākumiem, kas piesaista publiku no visas Latvijas. Kas notiek kultūras jomā? Te nav runa par mūsu pašdarbnieku sniegumu, bet pasākumu organizēšanu. Nu neder – gan jau būs labi, kā ir, tā ir! Ja svētkiem pilsētā bija nepietiekošs ***, tad te jāuzņemas atbildība arī tiem , kas lēma par budžetu.

pirms 5 mēnešiem, 2019.07.22 16:58

aus82

Pilnībā piekrītu liib komentāriem. Kaut kur dzirdēju, ka šogad svētki rīkoti tik pieticīgi, jo nākamajā gadā Smiltene svinēs 100 gadi. Tas nav saprotams, jo vai tiešām iedzīvotāji nav pelnījuši kārtīgus svētkus vismaz to vienu reizi gadā? Tiešām parādīt citiem, ka spējam ne tikai kārtīgi strādāt un attīstīties (to gan uz visiem nevar attiecināt), bet arī organizēt un svinēt svētkus ? Un kas notiks pēc tās simtgades? Būs viss iztērēts ar lielu blīkšķi un tad gaidīsim nākamo simtgadi, lai atkal būtu svētki par kuriem nav kauns no citiem? Un pasākumos cik var malt vienu un to pašu .... atkal Getto Games, lietišķo studija, tehnikuma darbnīcas , ugunsdzēsēji... Viss tas pats, tikai nomaina svētku nosaukumu

pirms 5 mēnešiem, 2019.07.23 10:27

liib

Ar interesi izlasīju laikrakstu, kurā publicēts pašvaldības komentārs par svētkiem Smiltenē. Tas ir nožēlojami!!! Maniem un citu cilvēku iebildumiem nav nekāda sakara ar gaumi, bet KVALITĀTI. Es domāju, ka pašvaldība to labi saprata, bet tā vietā, lai pieņemtu konstruktīvu kritiku un atzītu savas neizdarības un kļūdas, paziņo , ka neesam sapratuši svētku koncepciju un nav gaumes!!! Tā ir augstprātība!!! Iedzīvotāji un viesi, pašvaldībasprāt svētki bija SUPER, tikai mēs to nesapratām. Pasākums pašvaldības darbiniekiem izmaksāja pusi no pilsētas svētku budžeta. Vai arī pašvaldība nevarēja būt solidāra ar iedzivotājiem un svinēt pieticīgāk? Paši nobaudījuši greznu un gardu kūku (Maestro), bet tautai - desmaizi ar kūkas drupačām !!! Negaršoja, nepatika – paši vainīgi….. Un… labi, ka nebija Apvedceļa festivala… tas piesaistītu vēl vairāk cilvēkus arī dienas daļai, kura bija nekāda… Ne jau Apvedceļš pietrūka, bet….

pirms 5 mēnešiem, 2019.07.27 16:25

Someone 1

Jā tas ir normāli visiem iedzīvotājiem atvlēt visai dienai 5961€, bet izredzētajiem 700 vienam pasākumam 5500!!! Jo vajag patteikties kā te lepni izteicās viens kungs. Žēl ka kungs uz novada 10 gadiem grib patteikties tikai pašvaldības struktūrās strādājošajiem, nevis visiem novada iedzīvotājiem. Droši vien tie, kas šiem 700 faktiski maksā algas katru mēnesi šķiroties no lielām naudas summām nodokļos, nav pelnījuši atpūsties pasākumā, kas izmaksā PUSI no visa svētku budžeta. Nē, protams, strādājat, sūri grūti maksājat nodokļus un neprasiet cik proporcionāli pareizi jūsu naudu sadalam!

pirms 5 mēnešiem, 2019.07.27 22:35

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju