Svētki piestās Launkalnē

Jau rakstījām, ka šogad 1. jūlijā apritēja 10 gadi kopš Smiltenes novada izveidošanas, apvienojot Smiltenes pilsētu un astoņus apkārtējos pagastus – Smiltenes, Blomes, Brantu, Launkalnes, Variņu, Palsmanes, Grundzāles un Bilskas.

Smiltenes novada 10 gadu jubileja tiek svinēta no 21. jūnija līdz 10. augustam īpašos svētku pasākumos gan pilsētā, gan pagastos. Nākamo sestdien, 13. jūlijā, kārta pienāks Launkalnes pagastam.

Skatīs kokaudzētavu un “Zadiņus”

Launkalnē novada 10 gadu jubileju svinēs ar devīzi “Vieta, kur zaļot”. Ikviens, kurš vēlēsies, varēs doties ekskursijās pa pagastu, klausīties koncertu un apskatīt fotogrāfiju izstādi tautas namā.

Devīze “Vieta, kur zaļot” ir simboliska, jo Launkalnes pagasta lepnums ir krāšņā un maz skartā daba, proti, vairāk kā 72 procentus pagasta teritorijas aizņem mežs. Pagasts ir bagāts arī ar 16 ezeriem, lielākie no tiem ir Lizdoles un Niedrāja ezeri. 

Nākamo sestdien, 13. jūlijā, dienas pirmajā pusē novada iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja doties ekskursijā, lai iepazītu Launkalnes pagastu un tā īpašās vietas. 

 No pulksten 11 līdz 12 notiks ekskursija akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” Smiltenes kokaudzētavā Silvā. Ekskursiju vadīs gids, līdz ar to būs iespēja vairāk uzzināt par to, kā šī kokaudzētava strādā un kas tur aug.  

No pulksten 14 līdz 15  varēs apmeklēt atvērto saimniecību “Zadiņi”– iepazīties ar permakultūras zaļo dzīvesveidu un  izbraukt ar “FreakBike” neparastajiem velosipēdiem, ko gatavo “Zadiņos”.  

“Uz ekskursiju vietām Smiltenes kokaudzētavā un “Zadiņos” aicinām ierasties precīzi laikā ar savu transportu. Ir  arī iespēja pieteikt transportu no Smiltenes un Launkalnes, zvanot uz tālruni 28670783,” norāda Launkalnes tautas nama vadītāja Signe Baltere.

Nekas samākslots; viss no sirds

Tajā pašā svētku dienā, 13. jūlijā, no pulksten 18.30 Launkalnes tautas namā varēs apskatīt fotogrāfiju izstādi “Tādi mēs esam”. Foto stūrīti veidos Launkalnes bibliotēkas, Kleperu ģimenes un Zvejnieku ģimenes atmiņu arhīvi un mirkļi no vietējā tautas nama dzīves.
Pulksten 19 Launkalnes tautas namā sāksies launkalnietes Signes Balteres autordziesmu koncerts ar novadnieku piedalīšanos. Koncertā izskanēs S. Balteres dziesmas ar pašas autores, Mārītes Pommeres, Iras Ērmanes un latviešu tautasdziesmu vārdiem. Koncertā piedalīsies Jānis Krūmiņš no grupas “Ceļojums”, Arta Egle, Pēteris Vilks, Daniels Groza un Launkalnes sieviešu vokālais ansamblis “Anemones”. Koncerta laikā tiks prezentēts “Anemoņu” dziedātās Launkalnes neoficiālās himnas video. To uzņēmis launkalnietis Ilvars Pundurs.

Dziesmas “Launkalnei” mūziku un vārdus sacerēja Signe Baltere 2013. gadā. Dziesma kļuvusi par neoficiālu Launkalnes himnu, to pagastā dzied valsts svētku sarīkojumos.

“Novada svētku dienā Launkalnē rādīsim, ar ko esam bagāti. Nekas nebūs samākslots, viss būs no sirds,” teic S. Baltere.

20190712-1615-launkalne-svetki.jpg

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju