Valkā intīmā un nepiespiestā gaisotnē muzicēs ģitārists Mārcis Auziņš

Piektdien, 4. oktobrī, pulksten 17.30 J. Cimzes Valkas mūzikas skolā notiks ģitārista Mārča Auziņa otrā mūzikas albuma “Aizrautība” koncerts.

Albumā “Aizrautība” dzirdami M. Auziņa komponēti skaņdarbi, kas papildināti ar divām kaverversijām (kaverversija sniedz iespēju piedzīvot sen radītai dziesmai jaunu elpu) – Viļņa Krieviņa skaņdarbam “Meitenei kafejnīcā” un Imanta Kalniņa “Dūdieviņš”. Mūzikas albumam dots nosaukums “Aizrautība”, jo tas ir M. Auziņa vadmotīvs, ne tikai radot mūziku, bet arī spēlējot kopā ar citiem mūziķiem dažādos muzikālos projektos.


Gada sākumā, kad albums nokļuva pie klausītājiem, M. Auziņš, aizkustinot ar virtuozo ģitāras spēli daudzus klausītājus, paviesojās vairākās Latvijas vietās. Pateicoties pozitīvajām atsauksmēm un skatītāju pieprasījumam, šoruden koncerti turpinās. Ģitārists “Ziemeļlatvijai” atklāj, ka viņš izvēlas tikties ar klausītāju nelielās koncerzālēs intīmā atmosfērā, kur iespējams izjust īpašu saikni un iedvesmojošu mijiedarbību ar savu klausītāju. Tas ģitāristam muzicējot ir ļoti svarīgi. Šī iemesla dēļ viņa koncerts notiks mūzikas skolas zālē, kur pieejamas 145 sēdvietas, nevis kultūras nama zālē. Skolas direktore Līga Veinberga uzsver, ka zālē ir lieliska akustika, tāpēc klausītājam no jebkuras vietas mūzika ir labi dzirdama. Vietu nav daudz, tās netiks numurētas, tāpēc biļetes jāiegādājas laikus. To var izdarīt Valkas pilsētas kultūras namā pie dežuranta darba laikā “Biļešu paradīzes” kasē vai internetā. Biļetes cena – 10 eiro.      

M. Auziņš muzikālo karjeru uzsāka, spēlējot pavadošajos sastāvos un veidojot aranžijas Latvijā populāriem skatuves māksliniekiem –   Raimondam Paulam, Laimai Vaikulei, Zigmaram Liepiņam, Mārtiņam Braunam, Latvijas Radio bigbendam, koncertuzvedumam “Cabaret” un vēl virknei citu projektu un muzikālo apvienību.

Pirms trim gadiem ģitārists uzsāka solo karjeru, izlaižot divus albumus “Viens” (2016. gads) un “Aizrautība” (2019. gada sākums). Savas solodarbības laikā M. Auziņš nospēlējis vairāk kā 110 solokoncertu gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Mūziķis divreiz bijis nominēts “Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai” kategorijās “Labākais starpžanru mūzikas albums 2017” un “Labākais koncertieraksts 2018”. Mūziķis ieguvis otro godalgoto vietu prestižajā konkursā “Sony Jazz stage” ģitāras kategorijā.

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju