“Valka Jam 2019” – džeza un improvizācijas mūzikas festivāls, kuram raksturīga nepiespiesta, sociāli atvērta gaisotne

Jau ceturto gadu pēc kārtas augusta pēdējā nedēļā Valkā notiek džeza un improvizētās mūzikas festivāls “Valka Jam”. Šo pasākumu organizē valcēnietis, profesionālais mūziķis Ilmārs Priede. Šogad pasākums notiks 24. augustā Valkas pilsētas kultūras namā. No pulksten 21 uz skatuves kāps augsta līmeņa mūziķi no Latvijas, Igaunijas un Somijas.

Kā pirmie uzstāsies mūziķu trio no Latvijas “Auziņš-Čudars-Arutyunyan”, pēc kuriem uz skatuves kāps Somu pianists Tuomo ar apvienību “Tuomo Uusitalo Trio”, kam sekos ansambļa “The Nonconceptual Art Club” no Igaunijas uzstāšanās. Pēc visu trīs muzikālo kolektīvu priekšnesumiem vakars turpināsies ar brīvo skatuvi, kurā aicināts ikviens, kas vēlas sevi parādīt un iesaistīties muzikālajos piedzīvojumos jeb “džema sesijā”. 

Ilmārs atklāj, ka pats pirmais festivāls tika noorganizēts kā 25 gadu dzimšanas dienas ballīte: “Sarunāju telpas kultūras namā, izstāstīju, ka pie manis atbrauks paziņas – mūziķi, lai kopā uzspēlētu, un tā kļuva par tradīciju. Protams, tagad vairāk pievēršu uzmanību detaļām, organizatoriskajiem jautājumiem, lai pasākums būtu kvalitatīvs.” Lai gan Ilmārs šobrīd studē maģistrantūrā Tallinas Mūzikas akadēmijā par džeza basģitāristu un kontrabasistu, bet paralēli studijām strādā bērnu mūzikas skolā Igaunijā, Repinā, tomēr atzīst, ka pasākuma norisei labākas vietas par Valku nav. “Šeit ir mana dzimtā vieta, te man ir viss nepieciešamais, lai darbotos, neviens šķēršļus neliek. Valka ir viduspunkts manām divām muzikālajām pasaulēm, kurās darbojos, – Rīgai un Tallinai.”

Ilmārs vēlas, lai cilvēki zina, ka, neraugoties uz to, ka džeza un improvizētās mūzikas festivālā “Valka Jam” piedalās augstas klases muzikālās apvienības, šis nav klasiska formāta koncerts, bet sociāli atvērts pasākums, kas pieļauj brīvu atmosfēru. Tāpēc visi interesenti tiek aicināti veikt galdiņu rezervāciju [email protected] / +371 25611028 un iegādāties biļetes Valkas pilsētas kultūras nama kasē jau iepriekš, cena – 3 eiro. Biļetes cena pasākuma dienā būs 4 eiro. 

Ar pasākuma programmu iespējams iepazīties “Valka Jam 2019” Facebook lapā.

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju