Valkā varēs noskatīties jauno spēlfilmu "1906"

Nākamnedēļ trešdien, 3. aprīlī, pulksten 19 pilsētas kultūras namā notiks spēlfilmas “1906” seanss. Režisors ir Gatis Šmits, kas pazīstams ar spēlfilmu “Seržanta Lapiņa atgriešanās” (2010) un izrādēm Jaunajā Rīgas teātrī. 

Filmas sižets risinās Rīgā 1906. gada rudenī. Slepenpolicija ir guvusi virsroku cīņā ar sociāldemokrātu kaujiniekiem. Tikai viena grupa spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcas kasei. Par operācijas vadītāju tiek nozīmēts ierindas kaujinieks Pelēkais. Operācijas plānošanas laikā Pelēkais satiek dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi un revolūciju citām acīm, bet Violeta nemanāmi nonāk kaujinieku bīstamajā pasaulē. Rīgā ir sācies vētrainais, bēdīgi slavenais 1906. gada novembris. 

Galvenās lomas atveido Mārtiņš Kalita, Inese Pudža, Kaspars Zvīgulis un Toms Auniņš. Kopā ar profesionāliem aktieriem filmas uzņemšanā ir piedalījušies  vairāk nekā 800 masu skatu dalībnieku. Filma ir 110 minūtes gara. Skatītājiem būs jāiegādājas ieejas biļete.

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju