Valkas Mākslas skolas audzēkņu vasaras darbu izstāde

Valkas Mākslas skolas lielākie audzēkņi mācību gadu noslēdz ar mācīšanos dabā – tā ir gleznošana, zīmēšana, dažādas kompozīcijas vai citas radošās prasmes, kas tiek apgūtas veselas nedēļas laikā.

Arī šogad 3. un 4.kursu audzēkņi apguva Latvijas ainavas zīmēšanas un glezniecības pamatus dabā. Mācību procesā šogad akcentu likām uz iepazīšanos ar Valkas novada uzņēmējiem. Kā pirmo mēs aplūkojām zemnieku saimniecību Turnā, kur audzē dažādus dārzeņus – tomātus, gurķus, kāpostus u.c. ēdamas lietas. Saimnieks Vilnis Vehi audzēkņiem ierādīja savu saimniecību un pastāstīja par to.

Otrdien mēs devāmies uz Pedeles zemnieku saimniecību "Kalnabundas" pie zirgaudzētājas  Laimas, lai iepazītos ar apkārtni, aplūkotu dzīvniekus,  kam mājvieta ir rasta tur. Šī diena audzēkņiem prasīja daudz pacietības, jo uzzīmēt objektus kustībā ir ļoti sarežģīti.

Izstādē – Valkas Mākslas skolas izstāžu zālē Jūs jau no augusta variet aplūkot audzēkņu veikumu! 

Trešdien mūsu ceļi veda uz Turnas zemnieku saimniecību  “Dambīši”, kur prasmīgās saimnieces- Līvijas Kreiles vadībā mēs apguvām aušanas prasmes, katram audzēknim bija iespēja iepazīties ar latvisko dzīves ziņu un ieaust augu paklājā savu vasaru.

Vasaras smarža mūs sagaida arī šobrīd skolas zālē. Izstādē aplūkojami vairāk ne kā  30 lielformāta gleznojumi. 

Prakses laikā audzēkņiem bija iespēja darboties arī ar stikliņiem, kopā ar audzēkņiem veidojām liela izmēra noformējumus ar tautiskajiem rakstiem. 

Nāciet aplūkojiet veikumu!

20190827-1522-izstade.png

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju