Variņu tautas namā – īpašs koncerts

Šo ceturtdien, 30. maijā, pulksten 18 Variņu tautas namā notiks kāds īpašs koncerts – “Mēs vēlreiz satiksimies...”, kas veltīts Variņu tautas nama bijušās vadītājas, smilteniešu novadnieces Lolitas Balodes piemiņai.

Pēdējos gadus Lolita Balode dzīvoja ārzemēs, kur pēc smagas slimības šopavasar, 1. aprīlī, aizgāja mūžībā. Tuvinieki no viņas atvadījās 5. aprīlī Anglijā, Southportas krematorijā. 

“Ja kādreiz pienāk diena, kad mēs nevaram būt kopā, paturi mani savā sirdī, – es tur palikšu vienmēr!” Šis teikums ierakstīts afišā koncertam Variņu tautas namā, uz kuru 30. maijā, mammas dzimšanas dienā un vārda dienā, aicina Lolitas Balodes meitas Lāsma Paleja, Liene Bērziņa, Līga Zostiņa un Inga Katkovska. Viņas rīko šo koncertu sadarbībā ar Variņu tautas namu.

“Lai vēl pēdējo reizi būtu kopā uz skatuves vietā, kur palika mammas – Lolitas sirds. Lai gan uz skatuves ar plaši atplestām rokām un nebeidzamu smaidu viņa vairs neuzkāps, tomēr zinām, ka vēl vienu reizi varam būt kopā viņas dzimšanas un vārda dienā. Viņas piemiņai,” teic māsas.

Koncertā uzstāsies Smiltenes novada kultūras centra jauktais koris “Vidzemīte”, Variņu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Varis”, Lolitas meitas, kuras dziedās kopā ar Kristapu Krievkalnu,  un Lolitas draugi. 

Ieeja koncertā ir pret ziedojumiem onkoloģisko pacientu atbalstam. “Mamma ļoti vēlējās, lai mūzika un prieks nepazūd,” “Ziemeļlatvijai” teic Liene Bērziņa. Māsas arī nolēmušas visu koncertā saziedoto naudu nodot smilteniešu novadniecei, divu bērnu mammai Ievai Einausei, kura cīnās ar smagu slimību. 

“Tā bija arī mammas liela vēlme un mērķis, – palīdzēt kādam, kurš izdzīvo šo skarbo un smago dzīves posmu, cīnoties ar vēzi. Viņa vienmēr gribēja, lai pasaule apkārt ir laimīga, jo tad laimīga bija arī viņa. Lai visi smejas un priecājas, ne skumst! Viņa nesavtīgi atdeva sevi pasaulei, pretī neprasot neko,” šādi Lolitu atceras viņas meitas.

20190527-0958-lolitas-baldoes-pieminai.j

Kultūra un Izklaide

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju