Degvielas cenas Latvijā ar 1. janvāri kļūs mazāk konkurējošas 7

Īstenojot jauno nodokļu reformu, no nākamā gada 1. janvāra 95E markas benzīna akcīzes nodoklis pieaugs par 4 eiro centiem litrā, savukārt dīzeļdegvielai – par 3,1 eiro centu litrā. Taču tas nebūt nav viss – tā kā akcīzes nodoklis tiek aplikts ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), tad gala patērētājam benzīna cenas pieaugums sagaidāms 4,8 eiro centu apmērā par 1 litru un dīzeļdegvielai par 3,8 eiro centiem litrā. 


Arī kaimiņvalsts Igaunija no 1. janvāra atkārtoti paaugstinās akcīzes nodokli benzīnam, kas kopā ar PVN sastādīs plus 6,2 eiro centus litrā, savukārt dīzeļdegvielai akcīzes nodoklis mainīts netiks. Turklāt jāņem vērā, ka no 1. janvāra iebraucot Igaunijā būs jāiegādājas vinjete jeb autoceļu lietošanas nodeva tam autotransportam, kā svars pārsniegs 3,5 tonnas. Lietuvā gaidāms tikai neliels akcīzes nodokļa pieaugums dīzeļdegvielai, kas sastādīs 2 eiro centus litrā.


Šādas nevienmērīgas degvielas akcīzes nodokļa celšanas rezultātā, Baltijas valstu vidū sagaidāmas ievērojamas degvielas cenu starpības, kā rezultātā mēs nonāksim mazāk konkurējošā pozīcijā kā līdz šim. 


Igaunijā gan sagaidāma krasākā cenu starpība, kur, salīdzinot ar Latviju, benzīna cena kļūs līdz pat 8 eiro centiem dārgāka par litru, savukārt dīzeļdegviela – par vairāk nekā 10 eiro centiem dārgāka par vienu degvielas litru. Tā kā Lietuvā akcīzes nodoklis tiks celts minimāli, tad degvielas cena kaimiņvalstī, atkarībā no degvielas uzpildes staciju ģeogrāfiskā izvietojuma, būs par aptuveni 4 eiro centiem lētāka nekā Latvijā. 


Ir tikai likumsakarīgi, ka līdz ar akcīzes nodokļa kāpumu pieaugs loģistikas izmaksas, kā rezultātā gala patērētājam būs jāsamierinās ar cenu kāpumu arī citās preču un pakalpojumu kategorijās. Komentāri 7

biedriba.latvija1918

Laba ziņa, apnika tie sirotāji, kuri viršos pa lēto pildās, ka nākās gaidīt. Lai vēl alkoholam piemet akcīzi.

pirms 2 gadiem, 2017.12.28 23:32

igors3000

Tāds kā tu, kam nekad nav piederējis auto un nekad arī nepiederēs, var priecāties, taču līdz brīdim, kad sāksi atkal čīkstēt, ka visām precēm cenas augušas un "oranažie" un "krievi" atkal pie visa vainīgi.
Un "Virši-A" ir domāti, lai tur pildītu degvielu, nevis, lai nopirktu mazo šokolādīti, tāpēc tev tur nav ko darīt.

pirms 2 gadiem, 2017.12.29 08:53

biedriba.latvija1918

Mazo šokoladīti tas jau ir greznums, es tikai plauktus pavērot nāku. Ja precēm cena aug, tas nozīmē tikai vienu, tev ir maza alga.

pirms 2 gadiem, 2017.12.29 09:13

anonima.persona

ei biedrība,tu no kosmosa???laiks novilkt skafandru... ja precēm cena aug,tas nebūt nenozīmē ,ka alga maza....īpaši apdāvinātiem paskaidroju- cena var celties un var mazināties neatkarīgi no tā kāda cilvēkam alga....no algas lieluma ir atkarīgs vai cilvēks varēs vai nevarēs šo preci atļauties...pats raksti,ka veikalā tikai pavēro plauktus un šokolāde nesanāk...bet tas taču nekādi neietekmē to vai cenas celsies vai nē...

pirms 2 gadiem, 2017.12.29 10:26

biedriba.latvija1918

Īpaši apdāvinātiem kraukļa elohtorāta pārstāvjiem kuri nesaprot sarkasmu paskaidroju, ja veikalā šķiet ka cenas lielas, tad jums algas mazas, bet mazas tās dēļ tā ka slinķi esiet.

pirms 2 gadiem, 2017.12.29 15:48

lukiasmi

Ak, šis čaklais biedrību veidotājs, dižais biznesmens, Valkas lielā cerība! 3 x hip, hip urā!!! Cik Jums biedrībās biedru? Pats, sievasmāte un kaimiņa suns? Runā, ka dome esot pieņēmusi dokumentu, ka Jūsu biedrībai piešķiršot dāsnu finansējumu, ja uzrādīsiet izziņu no Strenču psihenes, ka esat pieskaitāms. Tātad *** tu - tū, diemžēl nespīd, varbūt jāprasa no ES , NASA vai Saudu Arābijas? Runā, ka tiem naudu neesot , kur likt.

pirms 2 gadiem, 2018.01.02 08:42

biedriba.latvija1918

Nu ko vēl citu var uzrakstīt oranžā galda zemē nomesto drupaču rijējs? Sāp, ka neizdodas pa kluso zagt un izsaimniekot pilsētu? Sāpēs vēl vairāk. Kalpošana sabiedrībai nav tikai gozēšanās saulē.

Manas biedrības naudu tiešā veidā nekad nepieprasīja un nepieprasīs, jo to budžetā maksā sabiedrība. Tas jums pagrīdes biedrībām nav pat naudas grāmatvedim, un ūbagosiet no tautas pa 250 eur darbības uzturēšanai. Un droši ka arī saņemsiet, apzogot sabiedrību, jo pašvaldības galva ar budžeta naudu rīkojās kā ar savu.

pirms 2 gadiem, 2018.01.02 11:04

Lietotāju raksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju