Aprīlī Valkā tiks izrādīta krimināldrāma "1906"

Nākammēness, 3. aprīlī plkst.19 Valkas pilsētas kultūras namā tiks izrādīta latviešu krimināldrāma "1906". 

Filmas sižets risinās 1906. gada rudenī, Rīgā. Slepenpolicija ir guvusi virsroku cīņā ar sociāldemokrātu kaujiniekiem. Tikai viena grupa spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcas kasei. Par operācijas vadītāju tiek nozīmēts ierindas kaujinieks Pelēkais. Operācijas plānošanas laikā Pelēkais satiek dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi un revolūciju citām acīm, bet Violeta nemanāmi nonāk kaujinieku bīstamajā pasaulē. Rīgā ir sācies vētrainais, bēdīgi slavenais 1906. gada novembris.

Krimināldrāmā "1906" galvenās lomas atveido Mārtiņš Kalita, Inese Pudža, Kaspars Zvīgulis un Toms Auniņš. Nozīmīgās lomās ir arī Kaspars Dumburs, Gatis Gāga, Lauris Dzelzītis, Inese Kučinska, Mihails Samodahovs un vēl daudzi citi. Kopā ar profesionāliem aktieriem filmā ir piedalījušies vairāk nekā 800 masu skatu dalībnieku. Filmēšanas process ilga 33 dienas un norisinājās Liepājā, Rīgā un arī Tukumā.

 


Filmas režisors ir Gatis Šmits, kas pazīstams ar spēlfilmu Seržanta Lapiņa atgriešanās (2010) un izrādēm Jaunajā Rīgas teātrī. Filmas scenārija līdzautore ir Marta Elīna Martinsone, scenārija pamatā ir Ingas Rozentāles luga ‘’1906. Trakāk vēl kā piektā gadā’’. Filmas operators ir Jurģis Kmins, mākslinieki Rūdolfs Baltiņš un Mārtiņš Straupe, kostīmus veidojusi modes māksliniece Keita, filmas oriģinālmūzikas autors ir Rihards Zaļupe.

”Filma 1906 ir stāsts par ideāliem, dumpinieciskumu un to, ka pat visskaistākās idejas nereti prasa asiņainus upurus. Tas ir laiks, kad Rīga uzplaukst un atrod savu identitāti – gluži kā abi filmas galvenie varoņi,” stāsta filmas scenārija līdzautore Marta Elīna Martinsone. “Man darbs pie filmas bija viena no nozīmīgākajām pieredzēm gan profesionāli, gan personiski – pilnīgi neprātīgs piedzīvojums ar brīnišķīgiem cilvēkiem.”

Producenti Gatis Šmits, Reinis Kalviņš Studija Tanka

Atbalsta Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds


Filma ir 110 minūtes gara

Ieeja uz seansu - 3 eiro.

Novados

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju