Alūksnes Pilsētas svētkos peldvietā “Vējiņš” norisināsies nebijis saulrieta koncerts

Svētdien, 4. augustā Alūksnes pilsētas svētku noslēdzošajā dienā plkst. 19.00 Alūksnes ezera peldvietā "Vējiņš" norisināsies akustisks mierīgās mūzikas vakars “Saulrieta sesija”, kurā kā galvenais viesis uzstāsies Latvijā zināmais dziesminieks Kārlis Kazāks. Pirms viņa ar populārām melodijām iepriecinās alūksniete Una Tomiņa, bet īpašās viešņas statusā uzstāsies Sanija Būmane.

Pasākumam īpašu atmosfēru piešķirs tā skatuve, kura atradīsies uz plosta “Kaija” klāja gleznainā Alūksnes ezera krastā, savukārt klausītāji aicināti ierasties ainaviskā Alūksnes muižas parka peldvietā “Vējiņš”, lai vērotu koncertu koku ielokā. Šis pasākums būs īpašs vēl kāda iemesla pēc – koncerta laikā būs iespēja palīdzēt 13. jūlijā Alūksnē uz Pils ielas avārijā cietušās ģimenes rehabilitācijai.  

Koncertā savāktie ziedojumi tiks nodoti Alūksnes un Apes novada fondam (AANF), kas ir ziedojumu vākšanas organizatori. Dzintra Zvejniece, AANF valdes priekšsēdētaja atzīst, ka Latvijas sabiedrība ir labestīga un ziedo. “Man ir liels prieks, ka sabiedrība ir līdzjūtīga un jaunā paaudze ir ieinteresēta iesaistīties ar savu darbu, nesavtīgi palīdzot tiem, kam tas ir visvairāk vajadzīgs. Liels paldies fonda un ģimenes vārdā viņiem par to. Paldies mūziķiem, aktieriem un visiem iesaistītajiem, īpaši Antai Aizupei un Raimondam Celmam, kuri ir bijuši vadītāji arī mūsu organizētiem pasākumiem.”

Kā pirmā uz plosta uzstāsies alūksniete  Una Tomiņa, viņa koncerta apmeklētājus priecēs ar visā pasaulē zināmām un arī latviskām melodijām. Pēc U. Tomiņas pasākuma apmeklētājus iepriecinās Sanija Būmane, kura, lai arī nāk no Alūksnes – sevi dēvē kā atvērtu mūziķi, kura nepieder vienai konkrētai pilsētai, jo ilgus gadus pavadījusi ārvalstīs, kur dzīvojusi un muzicējusi. Viņa  priecēs “Ar Savu Stāstu”, izpildot tautas mūziku, Imanta Kalniņa melodijas un savu orģinālmūziku. Saniju papildinās ģitārists Jānis Pastars. 

Sagaidot saulrietu, koncerta noslēdzošajā daļā uz improvizētās skatuves muzicēs Kārlis Kazāks, lai pateiktu paldies brīnišķīgajai pilsētai par aizvadītajiem svētkiem, bet saulei un vietējiem iedzīvotājiem par siltumu. Kārlis Kazāks alūksniešiem nav svešs, jo Alūksnes pusē viesojies projekta “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku” ietvaros un vietējai mālēniskajai izloksnei par godu sarakstījis dziesmu “Tuo ari bous”. Šoreiz K. Kazāks Alūksnē viesosies, lai iepriecinātu koncerta “Saulrieta sesija” apmeklētājus. Īsi pirms K. Kazāka paredzēts neliels pārsteigums no Alūksnes jauniešiem, kuri spēlēs sitamos instrumentus.

Skatītāji plkst. 19.00 aicināti pulcēties pludmalē “Vējiņš”, līdzi ņemot visu nepieciešamo brīvdabas koncertam – ērtu apģērbu, segas vai pledus un saliekamos krēslus. Pasākuma laikā būs iespēja apskatīt laikmetīgās mākslas analogo fotogrāfiju sēriju "Malkai vajag telpu". Koncerta laikā darbosies bufete. Ieeja par ziedojumiem.

20190801-0814-saulrietasesija-afisa-mazs

Kaimiņos

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju