Jaunumi aiz robežas. No Valgas pašvaldības pieprasa kompensāciju par riepu bojājumu 5

Informē igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Valgā plānots atjaunot vēsturisko ēku Kuperjanovi ielā 12, kura tiek dēvēta par “lauvu māju” fasādes dekoru ‒ lauvu ‒ dēļ. Pēc atjaunošanas šajā ēkā būs iespējams īrēt dzīvokļus, kā arī tajā tiks izmitināti skolēni. “Lauvu mājas” atjaunošanas darbus plānots uzsākt martā.

Kāds vīrietis no Valgas pašvaldības pieprasa kompensāciju par riepu bojājumu, kas radies, iebraucot kādā no Valgas pilsētas ielu bedrēm. Lai gan bojāta ir viena automašīnas riepa, mašīnas īpašnieks uzskata, ka Valgas pašvaldībai jāsedz zaudējumi  par visām četrām riepām automašīnas specifikas (pilnpiedziņas) dēļ. Pēc negadījuma cietušais zvanījis policijai, lai tā atbrauc un fiksē notikušo, bet saņēmusi atbildi, ka viņu klātbūtne nav nepieciešama, ja vadītājs uzņems fotogrāfijas, kurās redzams notikušais. Savukārt, ierodoties Valgas pašvaldībā ar kompensācijas pieprasījumu un fotogrāfijām no notikuma vietas, cietušajam atteikts, norādot, ka fotogrāfijas nav pietiekams pierādījums. Bojātās automašīnas vadītājs turpina sarunas ar Valgas pašvaldību un policiju par notikušo.

Ēkā Kesk ielā, kurā agrāk atradās Valgas apriņķa administrācija, drīzumā būs pieejami dažādi Igaunijas valsts piedāvāti pakalpojumi. Šobrīd ēkā notiek atjaunošanas darbi, kurus plānots pabeigt 2021. gadā. Valgas apriņķa pārvalde tika likvidēta 2018. gada janvārī.

Svētdien, 24. februārī, Valgā notiks “Ģimeņu diena”, kas veltīta Igaunijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienai. Tā sāksies pulksten 12.30 ar piemiņas ceremoniju pie Brīvības pieminekļa Kuperjanovi ielā, bet 13.00 ‒ “Ģimeņu dienas” atklāšana dibinājuma “Valgas patriotiskās audzināšanas pastāvīgā ekspozīcija” teritorijā Pikk ielā 16A. Pulksten 13.15 ‒ Pille Lahesoo suņu kluba prezentācijas un priekšnesumi, bet pulksten 14.00 robežsardzes suns Ahto demonstrēs paklausību un savas prasmes. Pulksten 14.15 ‒ politisko partiju sportiskās mērošanās spēkiem.

Komentāri 5

bezugunsnavdumu

Kad Valkā atjaunos kādu vēsturisko namu? Nav? Ak jā, tas tak vēsturisks Valgas guļamrajons vien ir.

pirms gada, 2019.02.23 10:45

bezugunsnavdumu

Savukārt, kas tas par diametrā biezām eglem izciršanu pie estrādes?
Kraukļa mežaparks reāli paredz visa biezāka par roku izciršanu, naudas izzagšanu, un būs krūmiņparks?

pirms gada, 2019.02.24 16:39

maksunmorics4

Idiot, pirms pird internetā, noskaidro lietas apstākļus. Pie estrādes notiek Sadales tīklu līnijas attīrīšana. Ja zeme ir pašvaldības, tad viss kas paliek uz zemes, paliek zemes īpašniekam.

pirms gada, 2019.02.24 18:38

maksunmorics4

jebkurā no zemes īpašnieku gadījumiem, zemes īpašnieki ir dziļā plusā, jo nav jāmaksā par izstrādi.

pirms gada, 2019.02.24 18:40

bezugunsnavdumu

Idiots esot vienīgi tavs vectēvs. Simtgadīgās egles auga simts gadus un pēkšņi sākuši traucēt elektrībai? Šādas pasakas vari stāstīt tikai savas vidzemes partijas elohtorātam.

pirms gada, 2019.02.24 20:15

Kaimiņos

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju