Noslēdzies dizaina skiču konkurss “Radi modi!”

Ar laureātu darbu izstādi un apbalvošanu noslēdzies Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas (LZAA) rīkotais dizaina skiču konkurss “Radi modi!”, kurā jaunie dizaineri sacentās par iespēju pašu radītās kažokādu aksesuāru skices izstrādāt līdz gatavai produkcijai sadarbībā ar kažokādu salona “Gauja AB” meistariem. 

“Radi modi!” 1. vietu ieguva Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studente Alīne Skarule, kura konkursam iesniedza visplašāko skiču klāstu, tostarp kažokādu apkakļu, somu, cepuru un apavu idejas, no kurām žūrija tālākai izstrādei izvēlējās apkakles ar bumbuļiem un iešuvumiem. Izstrādes procesā “Gauja AB” nāca klajā ar iniciatīvu jaunās autores kolekciju papildināt ar apkaklēm pieskaņotiem mēteļu kabatu rotājumiem. 

Savukārt RTU absolvente Linda Čerdancova, kuras skices konkursā ieguva 2. vietu, savos darbos radošumu apvienojusi ar rūpēm par vidi. “Veidojot dizaina aksesuārus, pievērsu uzmanību tam, ka apjomīgu izstrādājumu, piemēram, mēteļu ražošanas procesā rodas liels kažokādu atgriezumu apjoms. Nolēmu tos izmantot lietderīgi, lai radītu mugursomas, kuras bija īpašs prieks izstrādāt līdz gatavam, taustāmam produktam,” stāsta Linda.

Konkursa 3. vietas ieguvēja, RTU absolvente Everita Kondratjeva, radot skices, lielu uzmanību pievērsa tam, lai kažokādu aksesuāri būtu viegli kombinējami ar dažādiem apģērbiem un citiem aksesuāriem, rūpējoties par savu darbu ilgtermiņa pielietojamību un izmantojot mierīgas, pieklusinātas krāsas. Rezultātā sadarbībā ar “Gauja AB” izstrādātas kažokādas aproces, kas kā moderns akcents ideāli piemērotas valkāšanai virs mēteļa.

“Konkurss bija vērtīgs izaicinājums gan dalībniekiem, kuriem bija iespēja pierādīt savas radošās prasmes un uzzināt vairāk par kažokādu apstrādi, gan žūrijai, no konkursantu fantāzijas plašumiem izvēloties labākās idejas, kuras ir ne vien oriģinālas, bet arī praktiski ieviešamas dzīvē un, cerams, nākotnē nonāks pie “Gauja AB” pircējiem,” stāsta LZAA valdes locekle Sandra Vilciņa.

“Radi modi!” uzvarētājas saņēma arī naudas balvas no kopējā fonda 1200 eiro apmērā.

Konkursa “Radi modi!” laureātu izstāde un apbalvošana notika 31.janvārī dizaina konceptveikalā “Bold Concept Store”. Konkursa žūrijā darbojās LZAA pārstāve Sandra Vilciņa, modes dizainere Natālija Jansone, “Gauja AB” pārstāve Agnese Druva, RTU un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas (RDMV) pasniedzēja Daina Šķiņķe, RDMV pasniedzēja Ilizane Grīnberga.

Konkurss norisinājās ar organizācijas “Fur Europe” atbalstu.

Kaimiņos

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju