Šodien Strenču ugunsdzēsēji glābēji piedalās civilās aizsardzības mācībās Valmierā

25.septembrī plkst.10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Valmieras, Cēsu un Strenču ugunsdzēsēji glābēji piedalīsies SIA “Latvijas propāna gāze” (LPG) rīkotajās civilās aizsardzības mācībās Valmieras akcīzes preču noliktavā, Cempu ielā 12, Valmierā. 

Mācību ietvaros tiks izspēlēts scenārijs, ka SIA LPG Valmieras akcīzes preču noliktavā autocisternu uzpildes iecirknī, veicot autocisternu uzpildīšanu ar sašķidrināto naftas gāzi (propānu), notiek autocisternas vārsta plīsums. Notiek gāzes noplūde un aizdegšanās. Šo procesu rezultātā cieš cilvēks. 

Praktisko mācību mērķis ir apzināt iekšējos un ārējos riskus un paredzēt civilās aizsardzības pasākumus, lai novērstu vai samazinātu pastāvošos draudus darbiniekiem, iedzīvotājiem, īpašumiem un videi, kā arī pārbaudīt mācību dalībnieku gatavību civilās aizsardzības sistēmas ietvaros, kā arī pārbaudīt sadarbību starp iesaistītajām institūcijām. 

Mācībās piedalīsies amatpersonas un nodarbinātie no VUGD, SIA “Latvijas propāna gāze”, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valmieras pašvaldības, Valmieras pilsētas pašvaldības policijas, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa, kā arī Valsts vides dienesta Valmieras reģionālās  vides pārvaldes.

Mācību ietvaros pārvietosies vairāki operatīvie transportlīdzekļi, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties. Mācību organizatori jau iepriekš atvainojas par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.

Kaimiņos

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju