Valgas kapsētā spīdzina kaķi

Informē igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Šonedēļ kāda sieviete Valgas kapsētas miskastē atrada pamestu kaķi, kurš, spriežot pēc visām pazīmēm, ticis spīdzināts. Kaķis sadurts ar koka zaru, un tam ir salauzta priekšējā ķepa. Pēc cietušā kaķa apskates vetārsts atzina, ka tas atveseļosies. 
Valgas pagasta Lillemē skolā kopš 1964. gada glabājusies glezna, kura bija bojāta, bet nesen tā atjaunota. Atklājies, ka tās autori ir slavenie Igaunijas gleznotāji Arturs Loks un Elmars Kits un gleznas vērtība noteikta 3000‒7000 eiro. 

Igaunijas pārstāvis Eiropas Parlamentā Igors Grezins veicis pētījumu ‒ ko igauņi un latvieši domā par Valgas un Valkas kā robežpilsētu apvienošanu, kura varētu tikt īstenota, vienojoties abu valstu parlamentiem. Par šādas idejas realizāciju optimistiskāk ir noskaņota Latvijas puse, jo uzskata, ka tā būtu iespēja iegūt lielāku pieredzi no kaimiņiem un uzlabotos pieejamo pakalpojumu kvalitāte. Savukārt Igaunijas puse bija mazāk apmierināta, jo neuzskata, ka viņu pakalpojumu joma ir pietiekami laba. Tas pārsteidza Valgas pašvaldības vadītāju Margusu Lepiku. Pētījuma rezultāti tika prezentēti otrdien Valgā.

Viens no Valkā uzstādītajiem Maido Rūsmanna priekšvēlēšanu plakātiem ir nozagts, bet otrs pavērsts ar skatu prom no ielas. Politiķis uzskata, ka to izdarījuši viņa konkurenti, un solās par nodarīto vērsties Latvijas Valsts policijā. Šobrīd plakāti ir uzstādīti iepriekšējā vietā un virzienā.

Kaimiņos

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju