Valgas pilsētā cīnās ar vidi degradējošiem namiem 1

Informē igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Valgas pilsēta ir izvēlēta par dalībnieci Igaunijas valsts projektā, kura mērķis ir rast risinājumu to iedzīvotāju pārvietošanai, kuri dzīvo daļēji apdzīvotos un vidi degradējošos namos, un to nojaukšanai. 

Valgas pilsēta tika būvēta, lai izmitinātu 18 000 cilvēku, bet šobrīd tajā dzīvo 12 000. Valgā ir 80 namu, kuros puse dzīvokļu ir tukši. Lai gan Valgas pašvaldība ir uzsākusi darbus pie pamesto ēku nojaukšanas, šobrīd tas ir ļoti lēns process, jo grūti atrast ēku saimniekus, savukārt daļu ēku aizsargā kultūras mantojuma likums u.tml. Projekts paredz norādījumu sagatavošanu, kā pašvaldībām efektīvi cīnīties ar vidi degradējošām ēkām un kādu atbalstu iespējams saņemt no valsts šīs problēmas atrisinājumam. 

Piemineklis – lokomotīve SU 251-98, kas būvēta 1949. gadā, Valgā, Jāma (Jaama) ielā, atrodas kopš 1998. gada, kad tā tika uzstādīta par godu vilciena maršruta Pleskava–Valga–Rīga 110. gadadienai. Šobrīd uz pieminekļa – lokomotīves parādījušās dažādas laika atstātas pazīmes – augoši koki. Lai to novērstu, pašvaldība ir izsludinājusi iepirkumu par pieminekļa atjaunošanas darbu veikšanu.

Komentāri 1

kurkulis13

Žurnālistiem jāpadomā ko raksta. Tā lokomotīve atrodas Stacijas bulvārī(Jaama puieste) nevis Jāma ielā.

pirms gada, 2019.09.19 17:56

Kaimiņos

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju