Valmierā uzstādīts pārtikas apmaiņas ledusskapis

Valmierā, Stacijas ielas 26 ēkas foajē, uzstādīts pārtikas apmaiņas ledusskapis, lai atbalstītu tos iedzīvotājus, kuriem nepieciešama pārtikas produktu atbalsta saņemšana maltīšu pagatavošanai un samazinātu atkritumos izmestās pārtikas apjomu. Šādas iniciatīvas autori ir “Kristīgais Žēlsirdības centrs” brīvprātīgie palīgi.

Iedzīvotāji, kuri savām vajadzībām sarūpējuši pārāk daudz pārtikas produktus, tos var nogādāt pārtikas apmaiņas ledusskapī un padalīties ar kādu, kuram produkti trūkst.

“Pārtikas apmaiņas ledusskapis ir ne vien atbalsts iedzīvotājiem, bet arī starptautiska kustība pret pārtikas izšķērdēšanu – tā vietā, lai izmestu pārtiku, kas pašiem kļuvusi nevajadzīga, iedzīvotāji ir aicināti to atstāt pārtikas apmaiņas ledusskapī. Šobrīd populārākie ievietotie produkti ir dažādi dārzeņi, maize, tēja un cepumi. Pārtikas apmaiņas ledusskapja atrašanās vietas pievienotā vērtība ir  tuvums biedrības “Kristīgais Žēlsirdības centrs” labdarības zupas virtuvei, kas pēc maltīšu pagatavošanas neizmantotos pārtikas produktus nogādā uz pārtikas apmaiņas ledusskapi, kā arī padalās ar vairumā ziedotiem pārtikas produktiem, piemēram, ievārījumu vai salātiem,” stāsta biedrības “Kristīgais Žēlsirdības centrs” valdes priekšsēdētāja Gaida Pevko.

Pārtikas apmaiņas ledusskapja saturs tiek uzraudzīts, lai tajā neatrastos neatļauti produkti. Ja pārbaudes laikā konstatē, ka, piemēram, produktam drīzumā iztecēs derīguma termiņš, lai izvairītos no produkta izmešanas atkritumos, tas savlaicīgi tiek nogādāts labdarības zupas virtuvei un izlietots maltīšu pagatavošanā.

Kaimiņos

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju