Vēlas pastiprināt robežkontroli Valgā 7

Valgas pagasta vadība vērsusies pie Igaunijas policijas un robežsardzes pārvaldes ar lūgumu pastiprināt Valgas un Valkas robežkontroli, tādējādi novēršot koronavīrusa izplatīšanos, informē igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Šāds lūgums saistīts ar pašvaldības pienākumu nodrošināt tās iedzīvotāju veselības aizsardzību. Pašvaldība vērš uzmanību arī uz to, ka stingrāki tirdzniecības ierobežojumi Latvijā ir noveduši pie daudz lielāka robežas šķērsošanas skaita un lielākas pārvietošanās no Latvijas uz Valgas pagastu.

Valgas pagasta vadība lūdz apsvērt nejaušas robežkontroles atjaunošanas iespējas, kas sniegtu skaidrāku pārskatu par robežas šķērsotājiem un ļautu nepieciešamības gadījumā pārbaudīt iebraucējus Igaunijā, kā arī identificēt personas ar iespējamiem pašizolācijas vai karantīnas pārkāpumiem.

Tajā pat laikā Valgas pagasta vadība uzskata, ka ir svarīgi saglabāt Valgas un Valkas iedzīvotājiem iespēju pārvietoties no vienas pilsētas uz otru, ievērojot nosacījumu, ka personas, kas vēlas šķērsot valstu robežu, pēdējo desmit dienu laikā ir pārvietojušās tikai sadraudzības pilsētas pašvaldību robežās.

Komentāri 7

duksis4x4

Kā ir iespējams pārbaudīt vai persona pēdējās desmit dienās bija izbraukusi ārpus vietējās pašvaldības? Vienīgais variants- robežas slēgšana un izziņas par nepieciešamību šķērsot robežu, tiem kam tas nepieciešams, pārējie sēž savā pusē kā pavasarī.

pirms mēneša, 2021.01.16 00:53

bezugunsnavdumu

Zini cik izmaksāja pasākums pavasarī? Pāris miljoni bloķējot visādus mežu ceļus + helikopteri. Labāk lai slimo, kuri doma kam man maskas un kam man mazgāt rokas, tāpat tie nekur nestrādā un zaudējumu nebūs. Igaunija vairs nekad tā netērēsies. Ja nu tikai Latvija īstenos, te naudas niekiem netrūks nekad. Arī 100 miljonus iztērēs, novietojot tankus katra celiņā.

pirms mēneša, 2021.01.16 11:31

kurkulis13

Pilnīgi pareizi, likums jau nosaka kategorijas kuras drīkst pārvietoties, bet vai Valkas iedzīvotāji to ievēro? Protams ka nē. Pat šeit portālā ir ralksti, gan par slidotavāam, gan slēpošanas trasēm, kuras valkāa netaisīs, bet ejiet uz Igauniju. Sen jau noteikts, darbs, izglītība, medicīna. Nekāda iepirkšanās vai citu labumu meklēšana nav atļauta. Sestdien praktiski visos veikalos Valgā dzirdama latviešu valoda, daži indivīdi pat maskas nenēsā kārtīgi.

pirms mēneša, 2021.01.17 14:36

bezugunsnavdumu

Igaunijas vadībai jānosaka normu, ka pirkt var tikai ar karti, un liegt maksāt ar LV kartēm, un visa pirkšana izzudīs. Kam nav darba Igaunijā nav arī kartes, tur tāpat kontu neatvērsi, vajag pamatu.

pirms mēneša, 2021.01.17 17:40

duksis4x4

Nelaime jau tā, ka tie, kuri nedomā par infekcijas izplatību, aplipina nevainīgus līdzpilsoņus, bet tādā vidē uzturoties paratizē uz citu apzinīgu rēķina un nesaslimst. Protams, ka roku higiēna ir Nr1 un kopā ar sejas maskām ievērojot max piesardzību tie samazina inficēšanās skaitu rotovīrusiem, mazina gripas izplatīšanos. Bet es neredzu, ka cilvēki aktīvi lietotu veikalos dezinfekcijas līdzekli, kaut gan to vajadzētu darīt ieejot, gan arī pametot veikalu. Tikai tad būtu izdarīts maksimums no iespējamā.

pirms mēneša, 2021.01.16 12:13

bezugunsnavdumu

Cimdi ir parocīgāki. Žēl ka par tiem nesoda. Laikam lielais bizness nesanāk, kā ar maskām.

pirms mēneša, 2021.01.17 17:43

bezugunsnavdumu

Es vasarā izveidoju sev krājumus ar 1500 pāriem cimdu, bet kautkā, ka pavasarī, kad kovidu uzvarēja gandrīz, vairs nav histērijas un cimdi ir jebkur un kovids arī nepazūd ar visām maskām. Itkā kādam tas ir izdevīgi, vilkt garumā, un tauta tikai priecājas.

pirms mēneša, 2021.01.17 17:45

Kaimiņos

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju