Lūdz atbalstu mediķu protestiem 1

Nemierā ar trūkstošo finansējumu mediķu atalgojumam viņus pārstāvošās organizācijas ceturtdien, 7. novembrī, rīko sapulci – piketu pie Saeimas un aicina mediķus šajā datumā ņemt bezalgas atvaļinājuma dienu.

Latvijas Veselības un sociālo darbinieku arodbiedrības Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta  (NMPD) darbinieku Vidzemes reģiona  arodbiedrības vadītāja Ilze Čepanone lūdz iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un atbalstīt piketu, ja iespējams, tajā piedaloties. Pulcēšanās notiks no pulksten 8.30 līdz 9.30.

“Runa ir par veselības aprūpes sistēmu kopumā, ne tikai par mediķu atalgojumu, tāpēc aicinām arī  iedzīvotājus doties protestēt pret to patvaļu, kas notiek Saeimā, pret to, ka Saeima var neievērot likumu, ko pati ir pieņēmusi iepriekšējā gadā,” uzsver I. Čepanone.

Saeimai šomēnes galīgajā lasījumā ir jāizskata valsts budžeta  projekts 2020. gadam. Atbilstoši likumam budžeta papildu finansējumam darba samaksas pieaugumam veselības aprūpes nozarē 2020. gadā bija jābūt 120 miljoni eiro, taču tā vietā Veselības ministrijas prioritātēm paredzēti 50 miljoni eiro, tostarp 43 miljoni – mediķu algām.

Par protesta akcijām Latvijas Veselības un sociālo darbinieku arodbiedrības padome izlēma sakarā ar to, ka valdība paredzējusi turpmākajos gados nevis palielināt, bet gan samazināt veselības aprūpes nozares finansējumu procentos no iekšzemes kopprodukta.
Ja Saeima 14. novembrī nobalsos par iecerēto nākamā gada budžetu, nepaaugstinot finansējumu veselības aprūpes nozarei, tad mediķus pārstāvošās organizācijas vāks parakstus par priekšlaicīgu Saeimas atlaišanu, plašsaziņas līdzekļus jau informējusi LVSADA.
7. novembrī gaidāmā sapulce – pikets  “Viena diena bez ārstniecības personas” būs pirmā protesta akcija. Iespējams, tās laikā daudzviet Latvijā pacientiem būs pieejama vienīgi neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Ārzemēs ārsti strāda privātpraksēs. Es neizprotu to padomju ievazāto bezmaksas medīcinu, gribi paslimot, maksā un slimo. Nejau divānā slaistojot saslimoji. Strādāji, kautko salūza, ej paslimo, kā ar mašīnu, jo vairāk brauc, jo vairāk remontē, bet naudu ta maksāja un var atļauties. Zāles tak nav bezmaksas. Bet padumjie ievazātu arī tos, lai ar karotēm bezfilmā ēst.

pirms 7 mēnešiem, 2019.11.03 15:46

Novados

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju