Nelaimē uzzina, cik daudz ir labu cilvēku 1

Līga un Uldis Veipi, kuriem pirmdien uguns liesmas nopostīja dzimtas mājas Valkas pilsētas pievārtē Plančos, ir neticami saviļņoti, cik daudz cilvēku jūt līdzi viņu bēdai. Māja, kurā dzīvoja liela, draudzīga un čakla deviņu cilvēku ģimene, nu ir gruvešos.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sniegtā oficiālā informācija norāda, ka izsaukums pēc palīdzības saņemts pirmdien pulksten 13.31, kur deg divstāvu dzīvojamā māja un no pirmā stāva mājas logiem nāk melni dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg koka mājas jumta konstrukcijas 80 kvadrātmetru un kāpņu telpa 32 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēka dzēšanā strādāja 11 ugunsdzēsēji glābēji ar četrām ugunsdzēsības autocisternām no Valkas, Valgas un Strenčiem. Šo paaugstinātās bīstamības ugunsgrēku likvidēja pulksten 18.40. 

Veipu ģimene, kurā izaudzināti četri bērni, jau vairākas desmitgades dzīvo Līgas vecāku divstāvu mājā. Saimniece stāsta, kā māja ir celta pirms 200 gadu. Pie mājas aug vareni ozoli, un vienam, kurš atrodas pavisam tuvu, no uguns liesmām kuplā vainaga lielākā puse ir apdegusi melna, bet otra – tālākā – cerīgi demonstrē, ka koks ir dzīvs. Tikpat cerīgi ir Līga un Uldis, kuri ir pārliecināti, ka māju izdosies atjaunot, jo ugunsnelaimē svarīgākās koka konstrukcijas stipri nav cietušas. Šobrīd pats svarīgākais ir māju dabūt zem jumta un izremontēt izdegušās dzīvojamās istabas, tāpēc saimnieki lūdz cilvēkus ziedot būvmateriālus. Noderēs pilnīgi viss, kas nepieciešams jumta atjaunošanai un telpu remontam. 


Vairāk par to, kā norit Veipu ģimenes ikdiena pēc ugunsgrēka, lasiet 2.augusta, laikrakstā "Ziemeļlatvija". 


Uzziņai:

Lai Veipu ģimenes mājām atkal būtu jumts, nepieciešami daži tūkstoši eiro. Arī būvmateriāli noderēs. Ja varat palīdzēt ar ziedojumiem, jāzvana uz labdarības fonda “Pēc ugunsgrēka” atvērtajiem ziedojuma tālruņiem, vai jāieskaita ziedojums kontā.

Viens zvans uz tālruņa numuru 90067088 izmaksās 1,42 eiro. 

Ja ir iespēja dāvināt lielāku summu, tad var zvanīt uz tālruņa numuru 90006860. Maksa par zvanu – 4,27 eiro. 

Uldis Veips

LV33LPNS0004701796441

Tālruņa numurs saziņai 28622252

Komentāri 1

veletajsv

Ir cilvēki labi! To jau mēs zinām - labestības diena, Zolitūde, šis gadījums....žēl, ka nelaime vieno.
Reizē , tas ir arī "kauna traips"valstij.Tā vien šķiet, ka drīz ziedosim arī ceļu remontiem un tml.
Un patiesībā....kāpēc kaut kas būtu jādara, ka tauta visiem ,kam vajag saziedo.
Es labdarību atbalstu un pats ziedoju, bet tas nevar būt pamatlīdzeklis. Konkrētajā gadījumā, tas būtu bonus par ciešanām, kas radušās nelaimes gadījumā. Mums ir otrādi! Skumji!

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.02 15:01

Novados

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju