Par iniciatīvu pret atlīdzību depozītā nodot dažādus iepakojuma veidus parakstījušies jau 7000 iedzīvotāji 1

Sabiedrības iniciatīvu portālā "manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par iespēju pret atlīdzību pārstrādei nodot dažādus iepakojuma veidus. Pašlaik to parakstījuši jau vairāk nekā 7000 iedzīvotāji. Iniciatīvas iesniegšanai Saeimā nepieciešami 10 000 parakstu.

Iniciatīvu ir iesniedzis Jānis Ķuze. Viņš uzsver, ka Latvijā nepieciešama iedzīvotāju vajadzībām atbilstoša un visaptveroša depozīta sistēma. 

Kā vēstīts, Saeima turpina darbu pie grozījumiem Iepakojuma likumā, kas paredz ieviest depozīta sistēmu dzērienu iepakojumiem, kas ļaus pārstrādei nodot dažas PET un stikla pudeles, kā arī skārdenes, taču pārstrādei nebūs iespējams nodot citus šo materiālu iepakojumus, piemēram, piena vai sulu iepakojumus, šampūnu pudeles, stikla burkas u.c. Ar iniciatīvu manabalss.lv iecerēts pilnveidot plānoto depozīta sistēmu, paredzot, ka tajā pret atlīdzību varēs nodot dažādus iepakojuma veidus.

Līdz ar depozīta sistēmas ieviešanu iecerēts, ka patērētājs, pērkot preci depozīta iepakojumā, samaksās preces cenu un depozīta maksu, kas atsevišķi būs norādīta cenu zīmē. Savukārt iepakojuma pieņēmējs depozīta maksu patērētājam atmaksās vai izsniegs čeku, kurā norādīta atprečotā summa. Saeimā pašlaik tiek apspriesta iecerētās sistēmas pilnvede, aicinot paplašināt nododamā iepakojuma veidus.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

7000 bomži, kuri cer pelnīt, jo neapzinās, ka sākumā no viņiem ņems naudu, un vēlāk, kad atnāksi ar maisu, pēc bomžiem un vecā alus smirdīgā telpā varēsi lepni atgūt.

Varbūt lētāk būs iemācīties mest taru miskastē nevis zemē?

pirms gada, 2019.08.21 18:02

Novados

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju