Parakstās vairāk nekā 400 palsmaniešu

Jau rakstījām, ka šomēnes Palsmanē pēc vietējo iedzīvotāju iniciatīvas vairākās publiskās vietās tika vākti paraksti zem Veselības ministrijai un Nacionālajam veselības dienestam adresētas vēstules, lūdzot rast risinājumu pamatīgai problēmai.

Kopš septembrī mūžībā devās ģimenes ārste Elvīra Freiberga, Palsmanes pagastā uz vietas praktizējoša ģimenes ārsta vairs nav.  Dakteres Freibergas pacienti bija arī Grund­zāles, Variņu un Bilskas pagastu iedzīvotāji (kopā aptuveni 1500 cilvēku), un arī šajās vietās izjūt ārstes trūkumu, taču visizteiktāk tas notiek tieši Palsmanē, kur nav feldšeru punkta un līdz ar to nav pieejami ārsta palīga (feldšera) pakalpojumi, kā tas ir Grundzālē un Variņos.

Parakstu vākšanas iniciatore palsmaniete Līga Zvirbule informē, ka nedēļas laikā tika savākti 430 iedzīvotāju paraksti un Veselības ministrijai un  Nacionālajam veselības dienestam (NVD) tika nosūtīta ierakstīta vēstule pa pastu, kā arī elektroniski. Līdz vakardienai, 24. oktobrim, atbilde vēl nebija saņemta.

Novados

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju