SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcā” pacientiem atvērtas atjaunotās telpas

Smiltenes novada pašvaldības kapitālsabiedrības “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” steidzamās medicīniskās palīdzības punktā un ambulatorajā nodaļā (poliklīnikā) ir pabeigti telpu vienkāršotas atjaunošanas darbi, kā arī ir iegādātas jaunas medicīniskās tehnoloģijas.

Pirmās pārmaiņas steidzamās medicīniskās palīdzības punkta pacienti redz, jau ieejot ārstniecības iestādes ēkā. Tagad no vestibila uz šo punktu un uz kaimiņos esošo Sociālās aprūpes un rehabilitācijas nodaļu ir atsevišķas ieejas.

Plašāk, gaišāk, siltāk

Pašā SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” steidzamās medicīniskās palīdzības punktā ir atjaunotas trīs telpas ar kopējo platību 82,2 kvadrātmetri un ir iegādātas 10 jaunas medicīniskās tehnoloģijas (manipulāciju/operāciju galds, elektrokardiogrāfs, operācijas lampa, divi nerūsējoša tērauda procedūru galdi, divas baktericīdās lampas, ķirurģiskais sūknis, divas divdaļīgas apskašu kušetes), informē šās iestādes Medicīniskās aprūpes nodaļas vadītāja Ilze Majore.

Steidzamās medicīniskās palīdzības punktā strādājošie mediķi jau secinājuši, ka tagad apskates un procedūru telpās ir plašāk, gaišāk, siltāk un mājīgāk. Medicīnas māsa Linda Sīmane piebilst, ka jaunās tehnoloģijas ļauj ērtāk veikt vairākas medicīniskās manipulācijas, bet pacientiem jaunums ir tas, ka tagad viņi par šajā palīdzības punktā saņemtajiem pakalpojumiem var samaksāt arī ar bankas karti.

Savukārt SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” poliklīnikas ēkas otrajā stāvā atjaunotas 10 telpas, tai skaitā deviņi speciālistu kabineti, ar kopējo platību 172,6 kvadrātmetri. Tas nozīmē, ka  visi SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” ambulatorās daļas speciālisti, kuru pieņemšanas vietas uz telpu vienkāršotas atjaunošanas darbu laiku tika mainītas, ir atgriezušies poliklīnikas ēkas otrajā stāvā un savas pieņemšanas veic tur izremontētajās telpās, skaidro I. Majore.

Telpu vienkāršotas atjaunošanas darbus veica būvuzņēmums SIA “Evento”,  bet būvuzraudzību – SIA “Marčuks”.

Gan visu minēto telpu vienkāršās atjaunošanas darbi, gan medicīnisko tehnoloģiju iekārtu iegāde notikusi Eiropas Savienības fonda projektā “Infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcā, un medicīnas tehnoloģiju iegāde Vidzemes slimnīcā, kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai Vidzemē”.

SIA “Vidzemes slimnīca” ir iegādāts apsildāmais bērnu kopšanas galds dzemdību un ginekoloģijas nodaļai.

Lai veselības aprūpe būtu kvalitatīvāka

Projekta mērķis ir nodrošināt kvalitatīvākus veselības aprūpes pakalpojumus Vidzemes reģionā, atjaunojot infrastruktūru SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” un SIA “Vidzemes slimnīca”, skaidro I. Majore.

“SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” steidzamās medicīniskās palīdzības punkta telpām veiktā telpu vienkāršotā atjaunošana un medicīnas tehnoloģijas bāzes atjaunošana uzlabo neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas pakalpojumus. Vienkāršota telpu atjaunošana SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” ambulatorajām telpām uzlabo veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas kvalitāti prioritārajās jomās. Savukārt sadarbības iestādē SIA “Vidzemes slimnīca” iegādātā un uzstādītā medicīnas tehnoloģija dod iespēju nomainīt novecojušo medicīnas iekārtu un nodrošināt drošu un komfortablu vidi priekšlaikus dzimušajiem bērniem un jaundzimušajiem ar veselības problēmām,” norāda I. Majore.

Projekta kopējās izmaksas ir 145 340 eiro. No tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 118 494,25  eiro, valsts budžeta finansējums – 12 546,45 eiro, privātais finansējums – 14 299,30 eiro.

Novados

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju