Smiltenē tūrisma sezonu noslēgs, ieriteņojot rudenī

Sākusies pieteikšanās Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra (TIC) sadarbībā ar aktīvās atpūtas pasākumu organizatori Santu Paegli rīkotajam velobraucienam “Ieriteņo rudenī”, kas noslēgs aktīvā tūrisma sezonu Smiltenes novadā. Velobraucienā, kas notiks 28. septembrī, dalībnieki varēs iepazīt Grundzāles apkārtnes un mazliet arī Apes novada ainaviskās un kultūrvēsturiskās vietas.

Smiltenes novada TIC tūrisma speciāliste Lelde Atlāce stāsta, ka iedzīvotājiem tiks piedāvāti trīs velomaršruti – 13, 26 un 44 kilometru garumā, lai katrs pasākuma dalībnieks varētu izvēlēties saviem spēkiem atbilstošāko. Visi trīs maršruti sāksies un noslēgsies pie Grundzāles estrādes, kur dalībniekus sagaidīs pusdienu maltīte svaigā gaisā. Pasākuma norises dienā reģistrācija sāksies pulksten 10, bet starts braucienam tiks dots 10.30. 


Šo gadu laikā riteņots ir teju pa visu Smiltenes novadu, ļaujot iedzīvotājiem to iepazīt un atklāt no jauna. Iepriekšējā brauciena laikā nedaudz tika skarts Raunas novads, šoreiz tas būs Apes novads. Tradicionāli Smiltenes novada TIC maršruta izstrādi uztic S. Paeglei, kuru jau labi iepazinuši arī pasākumu dalībnieki. Meklējot labākos risinājumus, S. Paegle Grundzāles pagastu izbraukusi četras piecas reizes. “Oj! Nobrauktos kilometrus neesmu saskaitījusi, bet bija interesanti. Esmu nesusi velosipēdu pāri grāvim, iebraukusi tur, kur tālāk labāk nedoties. Taču esmu pārliecināta, ka katrs gūs sev pievienoto vērtību, riteņojot pretim rudenim pa šo pusi, kurai raksturīgas skaistas ainavas, apsaimniekoti lauki un ceļā varēs sastapt daudz govju. Būs gan pakalni, gan purvainākas vietas. Skaistākajām ainavām piesātināti būs 26 un 44 kilometru garie maršruti. Maršrutos asfaltētie ceļi būs ļoti minimāli, lielākoties dosimies pa grants un mazajiem celiņiem. Katrā maršrutā būs pa kādam lēnumposmam. Visinteresantākā, protams, būs garākā distance. Jāatceras, ka šīs nav sacensības, tāpat kā iepriekš, arī šoreiz brauksim ar smaidu sejā un labu noskaņojumu, pildot uzdevumus un uzzinot interesantus vēstures faktus,” uz velobraucienu “Ieriteņo rudenī” aicina S. Paegle. Interesanti, ka arī viņa pati ikreiz, veidojot maršrutus, atklāj ko jaunu. 

Zināms, ka pasākums ir bez maksas. Tā organizatori iesaka lietot aizsargķiveres, bērniem līdz 12 gadu vecumam tās ir obligātas. Dalībnieki aicināti līdzi ņemt kādu našķi un atspirdzinošu dzērienu ceļam.

Lai nokļūtu Grundzālē no Smiltenes, būs pieejams transports (pašiem un velosipēdiem), ja nepieciešams, lūgums pieteikties Smiltenes novada TIC vai, zvanot uz 29395200.


UZZIŅAI

Iepriekšēja pieteikšanās līdz 25. septembrim:
• elektroniski visit.smiltene.lv
• zvanot uz 29395200
• klātienē Smiltenes novada TIC Dārza ielā 3


20190911-1036-ieriteno-rudeni-2019-mazs.

Novados

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju