Valkā atklās simbolisku robežstabiņu ar gliemežvāka simbolu

Svētdien, 2. augustā, pulksten 11.30 uz Igaunijas–Latvijas robežas svinīgi atklās Svētā Jēkaba ceļa robežstabiņu. To rotās gliemežvāka simbols, kas ir ceļinieku orientieris Sv. Jēkaba ceļā.

Pasākuma rīkotāji informē, ka patlaban no Igaunijas robežas līdz Lietuvai top 300 kilometru garš Sv. Jēkaba ceļa Latvijas posms jeb Camino Latvia. Pirms gada 25. jūlijā pie Sv. Jēkaba katedrāles Rīgā bruģī ielika pirmo Sv. Jēkaba ceļa marķējuma zīmi – bronzas gliemežvāku. Tas apliecina Latvijas pievienošanos vēsturiskajam, starptautiskajam Sv. Jēkaba svētceļojumu tīklam. Tā galamērķis ir vairāk nekā 4000 kilometru attālā Santjago de Kompostelas pilsēta Spānijā. Kājāmgājējiem no Latvijas šī pilsēta sasniedzama aptuveni sešu mēnešu laikā. 

Īpašā robežstabiņa atklāšanas pasākuma programma sāksies jau pulksten 10 ar dievkalpojumu Sv. Jāņa Valgas evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītāja Vallo Ehasalu vadībā. Pulksten 11 – Camino plāksnītes novietošana pie Valgas baznīcas. Pulksten 11.15 – svinīgs gājiens uz Putras kalnu Valkā. Pulksten 11.30 – robežstabiņa ierakšana un Valkas novada domes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa uzruna. Pulksten 12 – garīdznieku svētība un lūgšanas Sv. Jēkaba ceļa tapšanai. Pēc tam pulksten 12.30 – Valkas un Valgas Tūrisma informācijas biroja vēlējumi Sv. Jēkaba ceļa veidošanai Latvijā un Igaunijā. Pulksten 12.45 – Sv. Jēkaba ceļa asociāciju Camino Latvia, Camino Lituano, Camino Estonia un Camino Polaco uzrunas un vēlējumi. Pasākums noslēgsies pulksten 13.15 ar kopīgu septiņus kilometrus garu pārgājienu caur Valgu uz Valku. Pārgājienā piedalīsies arī gids, kurš dalībniekiem pastāstīs par interesantākajām vietām dvīņu pilsētās un to apkaimē. Pārgājiena noslēgums plānots Valkas pilsētas brīvdabas estrādē ar kopīgu svētku kliņģera baudīšanu.

Novados

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju