Valkā Zinību dienā uzstāsies “Carnival Youth” 1

Atzīmējot jaunā mācību gada sākumu, pirmdien, 2. septembrī, pulksten 17 Valkas pilsētas kultūras namā būs bezmaksas pasākums – jauniešu vidū populārās indīroka grupas “Carnival Youth” koncerts. Līdz šim Zinību dienā pilsētā nekas tāds vēl nav noticis, tāpēc skolu jaunieši ir gandarīti, ka beidzot ir saklausītas viņu vēlmes.

Taču ir arī tādi, kas uzskata, ka trūcīga pašvaldība (domāts Valkas novada dome – redakcijas piebilde) grib svinēt svētkus pāri saviem līdzekļiem. “Ziemeļlatvija” saņēma kādas Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas audzēkņa mammas vēstuli. Viņa vēlas, lai publiski neizpauž vārdu un uzvārdu, bet reakcijai tas ir zināms. Valcēniete raksta: “Izlasīju Zinību dienas programmu un radās jautājums, kas finansēs grupas “Carnival Youth” koncertu. Man kā skolnieka mammai un nodokļu maksātājai tas šķiet dīvaini. Vēl pagājušajā gadā ģimnāzijā datorklasē bērni sēdēja uz parastiem biroja krēsliem, bojājot stāju un mugurkaulu. Skolā nav speciālo krēslu, bet te – tāda līmeņa grupa. Pieļauju, ka vasaras brīvlaikā jautājums ar krēsliem ir atrisināts. Taču jebkurā gadījumā izskatās, ka trūcīga pašvaldība grib svinēt svētkus pāri saviem līdzekļiem.”

Novada domes Izglītības un kultūras daļas vadītājs Aivars Ikšelis skaidro, ka grupas koncertu apmaksās no skolas projekta. Tā finansējums jāizlieto skolēnu interesēs un garīgā izaugsmē, nevis pamatlīdzekļu, piemēram, speciālu krēslu iegādei. Turklāt, kā uzsver pašvaldības amatpersona, grupa par uzstāšanos neprasa milzīgu summu, kuru nevarētu samaksāt. Pašvaldība ir ieklausījusies jauniešu vēlmēs, jo jau vairākus gadus pirmajā skolas dienā nenotiek nekādas aktivitātes jauniešiem, tāpēc šoreiz nolemts uz Valku uzaicināt augsta līmeņa mūziķus. A. Ikšelis cer, ka pasākums sniegs ne tikai pozitīvas emocijas, bet arī atziņu, ka Valkā mācīties ģimnāzijā ir pareizā izvēle.
Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga skaidro, ka abās ģimnāzijas ēkās kopā ir četras datorklases. Direktore aicina mammu, kurai ir bažas par skolas mēbeļu kvalitāti, atnākt un izrunāt šo jautājumu konkrēti, jo pašlaik nevar saprast, par kuru telpu ir runa. Līdz šim skolas vadība nebija saņēmusi iebildumus par mēbeļu kvalitāti un funkcionalitāti. Pašlaik skolas mērķis un vīzija nav iegādāties ergonomiskas mēbeles. Direktore lepojas, ka mediju klasē, kas atrodas ēkā Ausekļa ielā 5, ir mūsdienīgas ergonomiskas mēbeles.

Komentāri 1

veletajsv

Forši! Koncerts tas ir forši!
Summu gan arī varēja pateikt.
Vai Ikšeļa kungs saprot, ka nākošgad šis vairs neies cauri - zinību dienā būs jāaicina "Prāta vētra"!!!

pirms 6 mēnešiem, 2019.08.31 09:59

Novados

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju