Zarnu infekciju bērniem Smiltenē izraisījis norovīruss

Jau rakstījām, ka pirms valsts svētkiem dažu dienu laikā Smiltenē ar vīrusa izraisītu zarnu infekciju saslima 61 bērns – Smiltenes vidusskolas pirmsskolas grupiņu un sākumskolas audzēkņi, kuriem mācības notiek ēkā Rīgas ielā 16C.

Vēl pirms analīžu veikšanas Slimību profilakses un kontroles centra Vidzemes reģionālās nodaļas vecākā epidemioloģe Areta Vītola intervijā “Ziemeļlatvijai” norādīja, ka, izvērtējot no saslimušo bērnu vecākiem saņemto informāciju par slimības gaitu, stāvokli un simptomu kopumu, klīniskā aina ir līdzīga zarnu infekcijai, ko izraisa norovīruss. Šis pieļāvums izrādījies pamatots.

“Bērniem laboratoriski ir apstiprināta norovīrusu zarnu infekcija. Nevaru pateikt, kā šis vīruss ir izplatījies, bet saslimšana notika vienlaicīgi,” piebilst A. Vītola.

Kontrolējošie dienesti patur spēkā prasību bērniem pēc izveseļošanās skolā atgriezties ar ģimenes ārsta izziņu.

Tāpat kā līdz šim, turpina strādāt uzņēmuma “Draugs – SD” ēdnīca Rīgas ielā 16C. Ar šo uzņēmumu Smiltenes vidusskola noslēgusi līgumu par savu audzēkņu (pirmsskolas grupiņu bērnu un jaunāko klašu skolēnu) ēdināšanu ēkā Rīgas ielā 16C. Jau rakstījām, ka Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pārbaudīja uzņēmuma virtuvi un paņēma paraugus analīzēm. Sazinoties ar PVD, noskaidrojām, ka analīžu rezultāti nav tādi, lai kontrolējošām institūcijām būtu pamats lemt par virtuves darba apturēšanu.

Smiltenes vidusskola sociālā tīmekļa vietnē Facebook ievietojusi paziņojumu, ka 21. novembrī,  skolas ēkā Rīgas ielā 16C veikta atkārtota PVD pārbaude.

“Skola ņēmusi vērā PVD ieteikumus un turpmāk pievērsīs vēl lielāku vērību vispārējās higiēnas jautājumiem, kā arī ēdiena nogādāšanai bērnudārza grupiņās. Smiltenes vidusskolas pirmsskolas iestādi PVD reģistrēs kā ēdiena sadales vietu. Arī skolas medmāsa Ginta Rudzīte apstiprina, ka gan skolā, gan pirmsskolā tiek ievēroti visi Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumi akūtu zarnu infekciju gadījumā. Sākumskolas bērni turpinās ēst SIA “Draugs – SD” ēdnīcā, kur arī tiek darīts viss iespējamais, lai izslēgtu iespēju saslimt ar jebkuru infekcijas slimību. Salmonelozi izraisošu baktēriju klātbūtne vistas filejā nav konstatēta,” informē Smiltenes vidusskola.

Novados

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju