Pilsētvides apstādījumos dominēs rozā toņi

Smiltene ir pilsēta ar savu raksturu, viena no tās neatņemamām sastāvdaļām ir pilsētvides apstādījumi skvēros, dobēs, puķu kastēs un torņos. Tie piešķir dzīvesprieku smilteniešiem, dodoties ikdienas gaitās, bet pilsētas viesi un tūristi nespēj atturēties no krāšņo ziedu iemūžināšanas fotogrāfijās.

Jūnija sākums ir laiks, kad sabiedriskās vietās esošie skvēri, pašvaldības un to iestāžu ēku dobes un puķu kastes un citi dekoratīvi elementi tiek papildināti ar jauniem apstādījumiem. Šonedēļ pilsētā Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas teritorijas apsaimniekošanas speciālistes Agijas Kukaines un “Smiltenes NKUP” darbu rīkotājas pilsētas kopšanā Evijas Rakšteles vadībā čakli strādā centra apstādījumu kopējas Vēsma Raiskuma, Sandra Kukaine un Ina Ābelīte.

Smiltenes pilsētas galvenajās apstādījumu vietās tiek stādītas begonijas, dihondras, dekoratīvās smilgas, gan augstās, gan nokarenās verbēnas, kosmejas, pelargonijas, skaevolas un salvijas. Savukārt līdz Jāņiem plānots sastādīt arī leduspuķes un krustaines.

Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas teritorijas apsaimniekošanas speciāliste stāsta, ka šonedēļ ar viengadīgām puķēm ir papildināti jaunie metāla puķu podi, kastes pie kādreizējās “Zemnieksētas”, domes ēkas Dārza ielā 3 un daļēji arī centra apļveida skvērs. Puķes sastādītas arī tām paredzētajos torņos, ko pilsētā plāno nogādāt tuvākajā laikā. 

Katru gadu vasaras sezonā apstādījumos tiek kaut kas pamainīts, lai būtu dažādība. Iepriekš apstādījumu krāsas pieskaņotas dažādiem valsts un pilsētu svētkiem, bet šogad tajos dominēs rozā toņi. Lai arī šobrīd tiek aktīvi stādītas viengadīgās puķes, tās viskrāšņāk ziedēs jūlijā un augustā. Tāpēc pagaidām nav iespēju objektīvi novērtēt līdz šim paveikto. Tā, piemēram, jaunās metāla puķu kastes centra atjaunotajā daļā izskatās atstātas novārtā. Tomēr tas ir maldīgi. “Labi, ka man ir iespēja pastāstīt lasītājiem par situāciju ar šīm kastēm. Pagājušajā gadā projekta ietvaros centra atjaunotajā daļā puķu kastēs iestādījām ziemcietes, lai tās pastāvīgi priecētu garāmgājējus, diemžēl šie augi sevi neattaisnoja. Bijām spiesti tos papildināt ar viengadīgām puķēm. Joprojām meklējam īsto recepti, lai šīs puķu kastes izskatītos skaisti visu gadu. Ziemā tajās spraudām skujas un veidojām kompozīciju, diemžēl iztrūka pavasara skaistums. Strādājam pie šī jautājuma, lai rastu labāko izpildījumu,” stāsta A. Kukaine.

Viņa atklāj vēl ko – šoziem sniegs nodarījis skādi lavandām, kas centra skvērā daudzus gadus priecēja iedzīvotājus. Daļa ir pārziemojusi veiksmīgi, tomēr vairums lavandu aizgājušas bojā. 

Taču Saimnieciskās darbības nodaļas teritorijas apsaimniekošanas speciāliste uzslavē centra apstādījumu kopējas, jo, pateicoties viņu rūpīgajam un čaklajam darbam, pilsēta ik vasaru uzzied krāšņi jo krāšņi.

Smiltene

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju