Alfabēts no putna lidojuma

Kopš  5. februāra, Smiltenē ikviens interesents var apskatīt oriģinālu izstādi “Latvijas alfabēts”, uz kuras ekspozīciju jāraugās no putna lidojuma augstuma.


Latvija -  ainavas, ēkas, ceļi un upes - ir skatītas no  Tele2 4G drona lidojuma  un atklāj daudz negaidīta, tajā skaitā burtus, jo savas formas dēļ tos atgādina: pat  visu alfabētu, ko Tele2  dāvina Latvijai simtgadē. Jau  izstādes ierīkošanas laikā garāmgājēji ar interesi pētīja drona attēlus, kas patiesi ir pārsteidzoši.

“Nekas nav piezīmēts, izņemot  vienu mīkstinājumu un vienu garumzīmi. Tās bija lietas, ko dabā nevarējām atrast,” teic Jūlija Vasiļjeva, mobilo sakaru operatora “Tele2”  sabiedrisko attiecību vadītāja.

Izstāde Smiltenē, tirdzniecības centra “Centrs” telpās, ir pirmā ārpus Rīgas un skatāma  līdz 9. martam. Pēc tam “Latvijas alfabēts” tālāk ceļos uz Bausku.

Projekts “Latvijas alfabēts” iesākās ar Tele2 inženieru radītu unikālu 4G dronu, kas lido tur, kur ir 4G tīkls. “Ekspedīcijas laikā atklājām, ka skati no augšas ir ne tikai skaisti, bet arī veido  visādas figūras, tai skaitā burtus. Radās ideja cilvēkiem to parādīt interesantā veidā, jo uzskatījām, ka tas ir mūsu  visu mantojums un pilnīgi cits skats uz Latvijas dabu,” stāsta J. Vasiļjeva.

Tad arī pērn rudenī Tele2  entuziastu komanda kopā ar Gustavu Terzenu un Martu Selecku devās ekspedīcijā, šķērsojot visu valsti no dienvidiem uz ziemeļiem. 


Smiltenes pilsēta

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju