Atcelts Sedas purvā paredzētais niedru skulptūru festivāls

Laika apstākļu un drošības apsvērumu dēļ atcelts 7.februārī paredzētais niedru skulptūru veidošanas pasākums Jērcēnu pagastā, dabas liegumā "Sedas purvs", aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Inese Pabērza.

Iepriekš ziņots, ka Sedas purva teritorija pēc kūdras ieguves pakāpeniski applūda. 1999.gadā tur izveidots dabas liegums, lai aizsargātu biotopu ūdensputnu ligzdošanai. Appludinātās ūdenstilpes daudzviet strauji aizaug ar niedrēm, veidojas homogēnas niedru audzes, un šāds biotops daudzām putnu sugām nav piemērots, jo īpaši migrējošiem putniem, kuri labprātāk uzturas atklātās teritorijās.

Šī iemesla dēļ liegumam izstrādātajā dabas aizsardzības plānā kā viens no apsaimniekošanas pasākumiem ir paredzēta niedru pļaušana un/vai dedzināšana, lai samazinātu ūdenstilpju aizaugšanu. Niedru pļaušanas pieļaujama visā lieguma teritorijā laika periodā no 1.augusta līdz ledus nokušanai.

Niedru skulptūru festivāls bija plānots kā ģimeņu, draugu un citu interešu grupu sacensības, kurās komandas vāc dīķos augošās niedres un veido no tām dažādas skulptūras.02.02. plkst. 15:04 Valkā Rūjienas ielā nenoskaidrota persona ar a/m Audi iepildīja degvielu par 14,30 euro un, nesamaksājot par to, aizbrauca. Policija skaidro notikušā apstākļus.

Sedas pilsēta

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju