Valcēniešu grāmatas ilustratore saņem prestižu balvu

Ar pārliecinošu balsu vairākumu interneta portāla “Delfi” rīkotajā interneta balsojumā uzvarēja šogad izdevniecībā “Pētergailis” izdotās Pētera Brūvera un dvīņumāsu – Zanes Brūveres-Kvēpas un Indras Brūveres – bērnu dzejoļu grāmatas “Brūveri brūvē” mākslinieces Gitas Treices darbs. Grāmata ieguva arī “Delfi” lasītāju simpātiju balvu.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome Jāņa Baltvilka balvai nominācijā bērnu un jauniešu grāmatu māksla  izvirzīja divu Valkas novadu literātu grāmatas – “Brūveri brūvē” un dzejnieka Artura Gobas “Zemes vēzis”, kuru ilustrējis mākslinieks Jānis Blanks.

Viena no grāmatas autorēm Zane Brūvere-Kvēpa ir gandarīta par kopdarbu ar mākslinieci G. Treici un no sirds pateicas visiem, kuri piedalījās balsojumā.

“Paldies Valkai un valcēniešiem. Kopā mēs varam daudz izdarīt,” ir pārliecināta pilsētas patriote Zane.

Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome mākslinieces G. Treices veikumu novērtējusi ne tikai grāmatā “Brūveri brūvē”, bet arī 2017. gadā izdotajās “Latviešu brīnumu pasakās” (sastādītāja Inga Karlsberga, izdota Jāņa Rozes apgādā).

Žūrijas eksperte mākslas jomā Austra Avotiņa: “Gita Treice ir radījusi ilustrācijas, kurās neparasto dzejoļu saturs iegūst pārliecinošas realitātes piepildījumu. Filozofiski tēlainajos sižetos viss ir reizē īsts un tomēr neparasts, tieši tāds, kāds dzejoļos  – zilonis, kaza, zaķis, trusis, lauva, valis, putekļi un viss pārējais. Vienīgi kaktuss ir savādāks. Viņš šķiet naivs un priecājas, pats nezina par ko. Grāmatu māksliniece Gita Treice ir Latvijas bērnu grāmatu ilustrāciju klasiķe un vairākkārtēja grāmatu mākslas konkursu laureāte. Savu oriģinālo autortehniku – vieglu akvareļa gleznojumu uz īpaša papīra, precīzus lineārus akcentus un vispārinātu telpiskumu – viņa veiksmīgi un pārliecinoši izmanto arī šajā grāmatā.” 


Novados

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju