7 kļūdas, ko nepieļaut ginekologa kabinetā

Lai gan došanās pie ginekologa sievietei ir ikgadēja rutīna, vienmēr kaut nedaudz ir uztraukums, bailes un mulsums pirms vizītes. Ginekoloģija skar intīmu un delikātu sievietes ķermeņa un dzīves zonu, tāpēc visas šīs izjūtas ir dabiskas, tomēr ir jāiemācās īstajā brīdī tām pārkāpt.

Atklātība un uzticēšanās ir tās sajūtas, ar kurām vajadzētu ieiet ginekologa kabinetā. Ja tas nav iespējams, varbūt šis nav īstais ginekologs? Ginekoloģijas pakalpojumi ir pieejami ļoti plaši, tās ir gan privātās klīnikas, gan medicīnas centri, gan poliklīnikas un slimnīcas. Ja ir sajūta, ka šobrīd neesat pie ginekologa, kam patiešām uzticaties, tad nevajag apstāties sava īstā ārsta meklējumos.

Atcerieties, ka ginekologa uzdevums nav kaunināt un vērtēt, bet gan palīdzēt.

Tāpēc atgādinājums  — 7 kļūdas, ko nepieļaut ginekologa kabinetā

1. Nekaunies par savu ķermeni

Vairums sieviešu uztraucas, kā ķermenis izskatās ginekologa acīs. Kāda uztraucas par lieko svaru, cita par celulītu, vēl kāda par apmatojumu intīmajās zonās. Ginekologa acīs tam visam nav nekādas nozīmes. Ja ķermenis ir tīrs, tad viss ir kārtībā. Kaunēšanās tikai veicinās mulsumu un palielinās iespēju, ka kaut ko būtisku noklusēsiet.

2. Nenoklusē svarīgas detaļas par seksuālo dzīvi

Sekss ir dabiska pieaugušu cilvēku dzīves sastāvdaļa, par to nav jākaunās un jāizliekas, ka jums nav seksa, nav jākaunās par vienas nakts attiecībām. Arī jaunām meitenēm nevajag, baidoties no nosodījuma, noklusēt par to, ka viņām jau ir aktīva dzimumdzīve. Ginekologam tā ir būtiska informācija, ko viņš analizē no ārsta, nevis soģa pozīcijām. 

3. Neslēp informāciju par savu medicīnas vēsturi

Ginekoloģija nebūt nav atrauta no pārējā ķermeņa un kopējās veselības. Tāpēc ginekologa kabinetā jābūt atklātībai par visu, kas saistīts ar pacientes medicīnas vēsturi. Jo plašāka un precīzāka informācija ārstam būs pieejama, jo efektīvāk viņš varēs strādāt.

4. Neatsakies no dzemdes kakla vēža pārbaudes

Dzemdes kakla vēzis ir bīstama slimība, kas var nemanāmi attīstīties, nedodot par sevi ziņu. Katra sieviete vecumā no 25 gadiem reizi trijos gados saņem uzaicinājumu veikt valsts apmaksātu pārbaudi, ko noteikti vajag izmantot. Tomēr tas nenozīmē, ka arī citos gados nevajag pārbaudīties. Nekāds finansiālais vai laika ietaupījums nav svarīgāks par veselību.

5. Neaizmirsti pateikt, kādus medikamentus lieto

Nozīmējot ārstēšanu, ginekologam ir svarīgi zināt, vai un kādus medikamentus sieviete jau lieto. Tas var būtiski ietekmēt viņa lēmumus. Tāpēc vizītes laikā, ja arī ārsts to nejautā, vajag pieminēt, kādas zāles šobrīd tiek lietotas.

6. Neuzstādi sev diagnozi pati

Ginekoloģija ir joma, par kuru sievietes savā dzīves laikā uzzina daudz, lasa, uzzina no ārsta, ir sava un draudzeņu pieredze. Tas var likt domāt, ka ir pašas spēkos saprast, kas kait, kādas zāle nopirkt. Varbūt var iztikt bez vizītes pie ginekologa? Nē! Noteikti nevajag nodarboties ar pašdiagnostiku. Ginekoloģija ir sarežģīts un ļoti atbildīgs medicīnas lauciņš, ko labāk atstāt profesionāļu pārziņā. 

7. Nenoklusē detaļas par savu pašsajūtu

Stāstot par savām sūdzībām, nedrīkst noklusēt šķietami nesvarīgas lietas, jo patiesībā kopējā kontekstā tās var būt ļoti nozīmīgas. Nekādi simptomi un reakcijas nav tādas, lai par tām būtu jākaunas stāstīt ārstam. 

Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju