Aizsargžalūzijas pasargās telpas no vasaras karstās saules

Vasara noteikti ir gadalaiks, ko visi ļoti gaidām. Tomēr saule var radīt ne tikai komfortu, bet arī zināmas neērtības, piemēram, uzkarsēt telpas, spīdēt tieši logā, traucējot miegu un darbu, padarot telpas neciešami karstas. It īpaši izteikta šī problēma ir ēkās, kur ir daudz stiklotu konstrukciju. 

Lai izbaudītu vasaru ārpus telpām, bet telpās saglabātu patīkamu mikroklimatu un kontrolētu saules daudzumu tajās, viens no efektīvākajiem risinājumiem ir ārējās aizsargžalūzijas. Uzziniet, kāpēc tā!

Aizsargžalūzijas stiprina pie ēkas fasādes

Būtiskākā aizsargžalūziju atšķirība no tradicionālajām žalūzijām, ir tā, ka aizsargžalūzijas stiprina ēkas ārpusē – pie fasādes priekšā stiklotajām konstrukcijām (logiem, verandām u.c.). 

Visbiežāk aizsargžalūzijas ir izgatavotas no alumīnija lamelēm, bet pieejamas arī auduma un  plastmasas aizsargžalūzijas, kas ļauj izvēlēties piemērotāko risinājumu ikvienai ēkai un tās iemītnieku vajadzībām. 

Aizsargžalūzijas var būt regulējamas ar dažādiem mehānismiem, ko lietotājs var izvēlēties atbilstoši savām komforta un dzīvesveida prasībām. Ārējās aizsargžalūzijas iespējams kontrolēt ar roku, sienas pogu, tālvadības pulti vai izmantot automatizēto “gudrās mājas” vadību, kas kontrolē žalūzijas, vadoties pēc datiem no meteoroloģiskās stacijas.

Būtiskākās aizsargžalūziju priekšrocības

  • Notur karstumu ēkas ārpusē

Tā kā aizsargžalūzijas atrodas ēkas ārpusē, tās var efektīvi aizturēt karstumu un neļaut tam iekļūt telpās, uzkarsēt logu, aizkarus un līdz ar to arī telpu. Ja žalūzijas ir telpas iekšpusē, tās nedarbojas tik efektīvi, jo logs, aizkari un pašas žalūzijas uzkarst un strādā kā telpas uzsildītāji, kas vasarā nav tas komfortablākais risinājums. 

  • Uztur optimālu temperatūru bez kondicioniera

Pateicoties tam, ka aizsargžalūzijas notur karstumu ēkas ārpusē, tas ļauj telpās saglabāties optimālai temperatūrai arī karstākajās vasaras dienās, kad ierasti gribētos izmantot kondicionieri. Kondicionieris diemžēl ir papildu izdevumi, jo tērē elektrību un nepieciešama apkope, kā arī nemaz nav tik draudzīgs veselībai. Tāpēc aizsargžalūzijas ir lieliska un tālredzīga alternatīva.

  • Ļauj regulēt gaismas daudzumu

Aizsargžalūzijas ļoti labi palīdz regulēt gaismas daudzumu. Tādā veidā var radīt telpā tumsu pat dienas vidū, ja, piemēram, strādāta nakts maiņa un vajadzīgs pa dienu kārtīgi izgulēties. Vai arī tad, ja jānodrošina netraucēta diendusa mazulim, kas vasaras karstumā un spožajā saulē var būt pagrūti.

  • Neveido nevajadzīgu putekļu koncentrāciju telpā

Piekritīsiet, ka aizkari un žalūzijas, kas atrodas iekštelpās, ir virsmas, uz kurām diezgan ātri krājas putekļi. Tos it nemaz nav viegli tīrīt, tāpēc bieži vien tie sakrājas biezākā slānī. Tas, protams, pazemina gaisa kvalitāti telpā, paaugstina alergēnu koncentrāciju un var radīt veselības traucējumus. Izmantojot aizsargžalūzijas, šādu problēmu nav. 

  • Sniedz lielāku privātumu

Aizsargžalūzijas arī palīdz radīt telpās lielāku privātumu. Īpaši aktuāli tas ir pirmajos stāvos un tuvu ielai, kur ir sajūta, ka esat kā uz delnas ikvienam garāmgājējam. Aizsargžalūzijas daļēji vai pilnībā aizsedz skatu uz telpas iekšpusi, tāpēc iemītnieki var justies daudz brīvāk.

  • Ir papildu drošības barjera

Protams, ka alumīnija lameles, kas piestiprinātas priekšā logiem un citām stiklotajām konstrukcijām, vai rullo žalūzijas sniedz arī papildu drošību, kas vienmēr ir bijis aktuāls jautājums.

  • Iespējams pielāgot jebkurai ēkai

Aizsargžalūzijas pieejamas dažādos izmēros un komplektācijās, kā arī var būt dizainu variācijas, kas ļauj pielāgot tās ikvienam objektam un harmoniski iekļaut kopējā arhitektūrā.


Reklāmraksti

Uz Ziemellatvija.lv pilno versiju